Jdi na obsah Jdi na menu
 


45. kapitola - Život po smrti

22. 6. 2006

Harry měl pocit, že letí. Plachtil vzduchem, ale nedokázal otevřít oči. Jakoby mu je někdo slepil k sobě.  Máchal kolem sebe rukama, kopal nohama, ale nebylo mu to nic platné. Letěl dál...
 ...až se náhle zastavil.
Stále visel ve vzduchu, ale konečně mohl otevřít oči. Rozhlédl se kolem. Všude bylo jen bílo, jakoby ho obklopovala mlha, ale jinak nic.
Nechápal to... nechápal, kde byl... nechápal nic. Jeho hlava se zdála podivně prázdná.
Opět kolem sebe začal mávat rukama, ale dopadlo to akorát tak, že se náhle převrátil hlavou dolů a nemohl se otočit zpátky. Snažil se o něco zapřít, něčeho se chytit, ale kolem něho nebylo nic. Nakonec zůstal viset hlavou dolů a zkřížil ruce na prsou. „ Hm, bezva. A co teď?“ zeptal se do prázdna.
Jakoby na to cosi čekalo, náhle ho to zezadu popadlo a táhlo pryč. Nebylo to rozhodně nic příjemného letět pozadu nadpozemskou rychlostí a ke všemu ještě hlavou dolů.
Kolem něj se začaly míhat všemožné obrazy, ale prolétávaly kolem tak rychle, že ani nestačil registrovat, co na nich je. Občas dokázal zachytit něčí tvář, nějakou věc, ale nikdy víc. Obrazy byly stále rychlejší a rychlejší až... se všechno rozplynulo.
Harry opět visel na místě a kolem nebylo nic než mlha a ještě jednou mlha. Síla, která ho celou dobu táhla ho převrátila zpátky hlavou nahoru a nechala ho na místě.
„ Halo?“ zavolal Harry, kterému se to visení jen tak v prostoru přestávalo zamlouvat.

„ Halo?!“
Místo odpovědi ho však ona podivná síla... pustila.
„ Ááááá....“
A Harry padal. Padal dlouho a pořádně rychle. Vzduch kolem svištěl a on padal a padal a padal...
A pak se rozplácl na zemi jak široký tak dlouhý.
Dlouho jen tak ležel a podivoval se nad tím, že není zarytý nějakých deset stop pod zemí. Tohle celé mu přišlo strašně zvláštní. Měl pocit, jakoby byl nějaká komiksová postavička.
Opravdu si tak připadal, protože když se postavil, tak zjistil, že ho vůbec nic nebolí, necítil žádná zranění... nic.
Ale to přeci nebylo možné. Vždyť po takovém pádu by přeci musel být dávno mrtvý!
A pak si to uvědomil....
Vždyť on JE mrtvý. Vždyť ho přeci zabila! Jean... zabila...
Proto tohle všechno, proto byl tady! Konečně se rozhlédl kolem sebe.
Stál v kuželu světla,  které sem padalo otvorem kdesi hodně nahoře. Světlo bylo tak prudké, že se do něj ani nemohl podívat a zjistit, jak vysoko je strop, ale určitě to svítilo z toho místa, odkud spadl. A podle toho, jak dlouho padal, to muselo být hodně vysoko.
Ale kolem kuželu světla nebylo nic, jen tma. Temná neprostupná tma, kam se rozhlédl. Neviděl žádné stěny, žádný nábytek, nic. Chvíli chodil dokola a hleděl kamsi do prázdnoty. Stále se však držel ve světle, ve kterém se, kdoví proč, cítil bezpečně.
Ozvaly se kroky.
Rychle se otočil směrem k nim, ale ony se ozvaly z druhé strany. Opět se otočil, ale vše se opakovalo a pak znovu a znovu. Jakoby si s ním ozvěna jen hrála. Otáčel se sem a tam a pomalu ho začala naplňovat úzkost.
„ Snad se nebojíš?“ ozvalo se za ním.
Trhl sebou. „ Kdo je tam?“ vyhrkl.
Kroky se zastavily a poté se osoba opět rozešla. Netrvalo dlouho a do světla vstoupil vysoký muž. Černé kalhoty, bílá upravená košile a dlouhé tmavé do ohonu stažené vlasy mu dávaly zdání bohéma. O jeho snědé pleti a tajemných černých očích ani nemluvě.
Harry si ho zkoumavě prohlížel a musel u toho mhouřit oči, protože muž se držel mimo přímé světlo. „ Kdo jsi?“
„ Někdo o kom nevíš, že ho znáš, ale on zná tebe, Harry,“ řekl mu muž a začal pomalu obcházet kolem něho.
„ Ty mě znáš?“ divil se chlapec.
Neznámý se zasmál. „Samozřejmě, že tě znám. Kdo by tě neznal? Ale jak se zdá, tak ty si nepamatuješ mě,“ dodal s úsměvem.
„ A měl bych?“ svraštil Harry čelo. „ Nepamatuju se, že bychom se setkali.“
„ Ani nemůžeš,“ mávl muž rukou. „ Když jsme se setkali naposled byl ti... přesně rok.“
Harry se zamyslel. „ Takže, když jsem...“
„ Přesně,“ nenechal ho muž dokončit. „Ale nic si nedělej z toho, že si mě nepamatuješ, s tím se počítá. Teď jde hlavně o to, že tenkrát jsem ti slíbil, že se opět setkáme. Tak jsem tady,“ dodal a pokrčil rameny.
„ Pořád nevím, kdo jsi!“ zamračil se Harry.
„ Jsem Leon.“
„ Leon?“ Harry svraštil čelo ještě víc. Byl si jistý, že tohle jméno už někde slyšel, ale nedokázal ho nikam zařadit.
„ Správně. Určitě už jsi o mě slyšel. Tedy spíše četl. Co takhle třeba... Nadpřirozené bytosti smyšlené i žijící?“ navrhl Leon a pokračoval dál ve svém obcházení světelného kuželu.
„ Leon,“ zopakoval Harry pro sebe tiše a snažil si vzpomenout. Náhle si začal cosi matně vybavovat. „ Strážce osudu?“ zkusil.
„ Výborně, vidím, že si pamatuješ,“ usmál se na něho muž a konečně se zastavil.
„ Ty existuješ?“ vydechl Harry a doufal, že to nevyznělo moc troufale.
Naštěstí se Leon začal jen uvolněně smát. „ Zajímavá otázka, Harry. I když... když se to vezme kolem a kolem... tak vlastně neexistuju. Stejně jako v tuto chvíli ty.“
„ Jak to myslíš?“
„ Jednoduše,“ pokrčil rameny. „ Myslíš, že bys přežil ten pád, kdybys existoval?“ přišel o kousek blíž a ztlumil hlas. „ Kdybys... žil?“ upřesnil.
„ Takže já,“ hlesl Harry, „ jsem... mrtvý?“
Leon začal pokyvovat hlavou ze strany na stranu, jakoby váhal. „ No... jak se to vezme. Asi tak... padesát na padesát.“
„ Padesát na padesát? Nechápu.“
„ Podle osudu bys mrtvej bejt neměl... zatím,“ upřesnil, „... jenže v tuto chvíli teoreticky mrtvej jsi, ale prakticky pořádně ne, takže...“ zbytek věty nechal viset ve vzduchu.
„ Takže teď to nechápu už vůbec!“
„ Nesnaž se o to,“ poradil mu Leon. „ Já sám to chápu jen tak tak a to se v týhle branži pohybuju už nějaký to tisíciletí. Prostě to ber tak, že jsi někde na hraně.“
„ Ale jak to? Vždyť mě zabila!“ ohradil se chlapec.
Leon se ušklíbl. „ To tak moc toužíš po smrti, Harry? Ne, věř mi, že kdyby tě zabila, tak se tady s tebou nebavím. Řeknu ti to takhle, někdo tam nahoře mi furt fušuje do řemesla, proto tu teď jsi, proto není jistý, jestli žiješ nebo ne a proto v tom teď tady máme takovej guláš. Až to tu vyřešíme, vyřešíme i tebe.“
„ Aha, a do tý doby co? To tu mám takhle stát nějaký to století než to vyřešíte?“ zvedl Harry obočí.
„ Jestli chceš?“ pokrčil muž rameny. „ A nebo....“ začal po chvíli pomalu.
„ Nebo?“
„ Nebo to vyřešíme spolu.“
„ Jak?“ zamračil se Harry.
„ Jednoduše,“ rozhodil Leon ruce, jakoby to vůbec nic nebylo. „ Prostě se rozhodneš, jestli chceš zemřít nebo žít.“ Harry vyvalil na Leona oči. „ Vím, zní to divně. A říkám ti na rovinu, že tuhle možnost jsem za celou svou kariéru nabídl jen párkrát, ale... jen tak mezi námi...,“ naklonil se k němu blíž, „ už jsem ti říkal, že se mi v tom pořád někdo hrabe. A kdyby se do toho ona osoba nepletla, tak tu nejsi. Ty tady totiž teď nemáš co pohledávat. I když... na druhou stanu... abych nekřivdil... ta osoba v tuto chvíli zajišťuje i tu praktickou část, takže...“
„ Jak praktickou část?“ nechápal Harry.
„ Díky ní... myslím tu osobu... je tvoje tělo stále živé. To je těch padesát procent, díky kterým žiješ, víš?“ vysvětlil Leon a Harry se chvíli mlčky snažil pochopit, co tím myslel.
„ Ale teď k naší dohodě,“ prohlásil náhle Leon úplně rozzářeně a začal skoro poskakovat na místě. „ Takže možnost číslo jedna,“ luskl prsty a nedaleko od nich se rozsvítilo světlo a ozářilo tmavé dubové dveře. „ Někdo tam na tebe čeká,“ usmál se Leon na Harry a kývl směrem ke dveřím.
Chlapec chvíli těkal očima z muže na dveře a zase zpátky. „ Kdo?“ hlesl nakonec.
„ Kdo asi?“ protočil oči v sloup. „ Přemejšlej trošku. Ale dobře, jak chceš. Máš tři možnosti,“ prohlásil strážce osudu a začal znuděně zkoumat své nehty.
„ Máma?“ zkusil Harry šeptem. „ A...a táta?“
„ Výborně. Dokonce ti zbyla ještě jedna možnost. Tak běž, už se tě nemůžou dočkat,“ usmál se na něho a ukázal Harrymu dvě řady zubů, jak drobných bílých perliček.
Harry se úplně rozzářil a vydal se ke dveřím. Uvidí je! Uvidí rodiče! Bude moct být s nimi, mluvit s nimi a... a... a co za to?
Těsně předtím, než se dotkl kliky, se zarazil. Chvíli hleděl tupě před sebe a ani se nepohnul. Stačil mu takový kousek, takový kousíček, aby byl s nimi, ale zdravý rozum mu ještě zbyl.
Pomalu se narovnal. „ V čem je háček?“ zeptal se, aniž by se otočil k Leonovi.
„ Háček?“ zopakoval strážce a ani nezvedl oči od svých rukou. „ No vidíš, já málem zapomněl. Jakmile se dotkneš kliky a vejdeš dovnitř, tak se už nemůžeš vrátit ven,“ řekl mu muž nezaujatě, jakoby mu říkal, že si k moři nemusí brát kulicha.
Harry zůstal bez hnutí stát. „ Takže... když ty dveře otevřu...“
„.... tak zemřeš. Ano,“ odvětil Leon a právě si čistil nějakou špínu z nehtu. „ Ale věř mi, že tě tam uvidí rádi. Když vejdeš, už vás nic nerozdělí. Nebude bolest, válka, smrt... nic. Konečně budeš moci žít tak, jak sis vždy přál. S rodinou. A Lily už si tě hodně dlouho přeje vidět. Zrovna včera jsme spolu o tobě mluvili, nemohla se tě ani dočkat.“
Harry sklopil hlavu. Tahle slova hřála u srdce a přesto se do něj zabodávala jako střípky ledu. Byli blízko, tak blizoučko... jen vzít za tu kliku.... jen jeden pohyb... jen...
„ I když je pravda, že nějaký osoby tam nenajdeš. Někteří na tebe čekají jinde... Ale nezaručuju, že budou čekat dlouho. Ti z druhý strany můžou odejít. Ti, co jsou tady, ale zůstanou navždycky. Tady máš jistotu, že s rodiči zůstaneš.“
Harry vydechl. „ Jaká je možnost číslo dvě?“ hlesl šeptem.
„ Jaká...co... jo, aha, tohle. Možnost číslo dvě. To je jednoduché. Pošlu tě zpátky na zem.“
„ Budu žít?“ zeptal se Harry a nepřestával sledovat dveře.

Leon se ušklíbl. „ To ti nezaručuju. Jak už jsem řekl, na zemi žiješ na padesát procent. Já tě pošlu nahoru. Jestli se dokážeš probudit a žít dál, to už bude záležet na tobě. Do toho už mně nic není...“

Otočil hlavu na muže. „ A když to přežiju? Co bude dál?“ Leon pokrčil rameny. „ Když se vzbudím, kde budu? Kde je teď moje tělo? Mají ho Smrtijedi nebo Řád? Nebo kdo?“
Muž jen pokrčil rameny a zvedl ruce. „ Proč se ptáš mě?“
„ Protože ty to víš,“ řekl Harry pevně.
„ Vím, ale přeci ti to nebudu říkat,“ usmál se strážce. „ Tak se už rozhodni, jsme tu už nějak dlouho.“
„ Tak mi to řekni...alespoň něco! Cokoli!“ rozkřikl se Harry.
„ Řeknu ti akorát to, že se setkáme ještě jednou. A to až se vyplní věštba,“ řekl muž a složil ruce.
„ Jak víš o věštbě?“ zeptal se Harry bez rozmyslu.
Strážce protočil oči, ale usmál se. „ Harry, já tu věštbu vymejšlel.“
„ Cože?“
„ Ale musíš uznat, že se mi povedla,“ pochválil se Leon hrdě. „ Věštby mám rád. Je to takový zpestření dne. Zvlášť u toho vymejšlení je vždycky strašná švanda.“
„ Ale.. ale...“ koktal chlapec, „ ale tím pádem i víš, jak... jak to skončí!“
Strážce pokýval hlavou. „ Vím!... Tedy, věděl jsem. Dobře, řeknu ti to. Původně jsi to měl vyhrát ty, ale říkám ti, že se mi v tom někdo pořád hrabe. Hodně věcí se změnilo a tím pádem i tohle, takže jestli chceš vědět výsledek... tak se mě neptej.“
„ Když to neví Strážce osudu, tak kdo?“ hlesl Harry překvapeně. Nevěděl, jestli ho víc vykolejilo to, že měl zvítězit nebo to, že nikdo vlastně neví, jak to skončí.
„ Vlastně nikdo. Teď to záleží jen a jen na tobě.“ Leon chvíli Harryho pozoroval a poté se ušklíbl.
Chlapec dlouho mlčel a přemýšlel.
„ Ty víš, kdo to vyhraje,“ řekl nakonec pevně a otočil se na Leona.
Strážce osudu zkousl ret a chvíli koukal kamsi nahoru. „ Jo, vím to. Ale jestli to...“
„ Já to nechci vědět!“ přerušil ho Harry. „ Chci, abys mě poslal zpátky!“
Leon zvedl obočí. „ Zpátky? Opravdu? Doprostřed války a bolesti?“
„ Ano!“
„ Chceš do nebezpečí?“
„ Ano!“
„ I když budeš vidět umírat své přátele?“ zvedl obočí ještě víc.
Harry se trochu zarazil, ale i tak odpověděl, „ Ano!“
„ I když tě Voldemort zabije?“
„ Ano!“
„ Jsi cvok?“
„ ANO!“ tentokrát už to skoro vyštěkl. Muž z něj stále nespouštěl oči a Harry chvíli jen mlčel a lapal po dechu. Leon si ho přeměřil a pomalu k němu přešel. V tváři měl zvláštní, zamyšlený výraz.
Náhle ho bouchl do zad až mu skoro vyrazil dech. „ Takhle se mi líbíš, mladej. Konečně tu bude nějaká sranda. Už pomalu začínám chápat, co v tobě všichni viděj. No nic, tvým rodičům budu muset dělat společnost zase jen já. No nic, poker se dá hrát i ve třech. Ale neboj, nějak jim to vysvětlím. Mám něco vyřídit?“ zeptal se, když dovedl Harryho opět do kuželu světla.
„ Řekni... že mám ještě nějakou práci,“ hlesl. Cítil se dost smutně.
„ Jasný,“ přikývl Leon. „ Nechceš si to ještě rozmyslet? Karet je dost, vešel by ses mezi nás. A tam nahoře by to nějak dopadlo. Vždycky to nějak dopadne.“ Harry jen zavrtěl hlavou.

„ Jak chceš.“
„ Můžu se ještě na něco zeptat?“ přerušil ho Harry. Leon přikývl. „ Když jsem... letěl sem... co to bylo za ty... obrazy? To, co jsem viděl kolem sebe?“ zeptal se se zvědavostí.
„ To? To byl tvůj život.“
„ Můj život?“ nechápal.
„ Tvoje vzpomínky. Všechny, které máš. Teď je uvidíš znovu, tak se kdyžtak nelekni, pokud si tě nějaká z nich odchytne. Prošel jsi svou smrtí, tak musíš projít i svým životem,“ usmál se na něho. Harry neměl co říct. „ Tak se čiň. Rád jsem se s tebou zas viděl, Harry.“ Odstoupil u dosahu světla a už s vážnou tváří na Harryho kývl. „ Ještě se setkáme.“
V další chvíli Harryho opět cosi popadlo a vtáhlo ho do víru světel a barev...

 

Náhle se cítil jako v bavlnce. Točení přestalo, byl v krásném měkku, teple a tichá melodie ho pomalu, ale jistě kolébala k spánku. Necítil strach, úzkost, bolest... ani nic podobného. Jen bezstarostné lebedění a krásný klid. Cítil se jako ve snu...
Jenže z toho snu ho někdo vytrhl.
Prudké vytrhnutí z toho rajského prostředí, protáhnutí nepříjemným, slizkým tunelem a nakonec uvrhnutí do zimy, hluku a nepříjemného pálivého světla ho donutily křičet a hulákat na protest...
Po dlouhé době, kdy si s ním kdosi pohrával jako s nějakým míčem ho konečně přikryli, aby se mohl zahřát a opět byl položen kamsi do měkka.
Chtěl protestovat dál. Vždyť to si přeci nemůžou dovolit s ním takhle zacházet. To byl skandál! Ale v tu chvíli uslyšel opět tu nádhernou uklidňující melodii, při které ho naplnil pocit klidu s bezpečí.
Dvě dlaně ho jemně pohladily a ve vlasech ucítil měkké rty. Pomalinku natočil ztěžklou hlavu a zadíval se do tváře pro něj té nejkrásnější osobě, jakou kdy viděl. I přesto, že vypadala vyčerpaně a na čele se leskly krůpěje potu, nevadilo mu to...
„ Ahoj maličký,“ šeptla žena a pohladila ho po drobné hlavičce.
„ Máte zdravého chlapečka, paní Potterová,“ usmál se kdosi nad nimi, ale on nedokázal odtrhnout oči od osoby před sebou. Už chápal, kde byl...už věděl, čí byly rty, které ho líbaly... dlaně, které ho jemně hladily... už věděl, že ta nádherná uklidňující melodie není nic jiného než tlukot matčina srdce. Melodie i pocit naprostého bezpečí ho pomalu ukolébaly...

 

Otevřel oči a zjistil, že už není tam, kde předtím. Prudké světlo bylo pryč a také zimu vystřídalo příjemné teplíčko. A melodie tu stále byla, tichá a příjemná...
Náhle se však dveře otevřely s prásknutím dokořán a dovnitř kdosi vpadl. Bylo po klidu.
„ Lily, promiň já... dozvěděl jsem se to teď a...“ chrlil příchozí, ale pak se náhle zarazil.
„ Pššš,“ tišila ho žena, i když nemusela, protože muž úplně ztuhl, když viděl, ten drobný uzlík, který měla u sebe. Pomalu dosedl na postel a žena dítě trochu natočila. Chlapec si konečně mohl prohlédnout toho narušitele, který narušil nádherný klid.
Měl krátké černé vlasy, světlou špinavou tvář a v tuto chvíli rozbité kulaté brýle. Celkově vyhlížel trochu ošuntělým dojmem. Chlapci se ani trochu nezamlouval, ale byl příliš unavený než aby si „stěžoval“ nahlas.
Muž se sklonil nad Lily a lehce jí políbil na čelo. Pak svou pozornost zaměřil na chlapce.

„ Ahoj Henry. Půjdeš k tátovi?“ ptal se ho, když ho lehce přebíral od ženy do náruče.
„ Nééé!“ křičel chlapec, ale v jeho podání to znělo trochu jinak. „ Já chci k mámě!“
„ No tak, nebreč,“ zažvatlal černovlasý muž. „ Henry, přece nebudeš brečet...“
„ Harry,“ hlesla žena.
„ Cože?“ zvedl James hlavu a mírně s dítětem pohupoval. Dítěti se to houpání celkem zamlouvalo a tak přestalo protestovat.
„ Jmenuje se Harry,“ vysvětlila Lily.
„ Harry?“ zopakoval muž nevěřícně. „ Ale Lily, vždyť jsme se domluvili, že se bude jmenovat po tátovi, tak proč....“
„ Nevím,“ šeptla. „ Prostě mě to napadlo, když jsme ho poprvé uviděla. Prostě mi přijde, že to jméno se na něho víc hodí,“ vysvětlila. „ Vadí ti to moc?“
James si změřil chlapce hodnotícím pohledem. „ Harry. A víš, že se mi to líbí,“ usmál se na ni a pak opět upřel pozornost na dítě. „ Sis nějak pospíšil, Harry. Čekali jsme tě až za tři týdny.“
„ Asi už se mu tam nelíbilo,“ usmála se Lily unaveně.
„ Nelíbilo? Já bych se tam klidně vrátil...“ pomyslel si chlapec a začal muži žužlat prst.
„ Lily, já se moc omlouvám. Vím, že jsem slíbil, že u toho budu s tebou, ale já... vůbec jsem o tom nevěděl. Měli jsme akci a tu zprávu... že jsi v nemocnici... dali mi ji až teď a já...“ zakoktal se tak radši upřel pohled zpět na svého syna. „ Je krásnej... a já ti nekoupil ani kytku,“ dodal kajícně.
„ Hlavně, že jsi tu ty.“
„ Zítra ti donesu takovej puget růží, že nebudeš vědět, co s nima,“ usmál se a políbil jí.

„ Slibuju.“ Jen se na něho usmála. „ A jak se jinak cítíš?“
„ Unaveně,“ odpověděla. „ Ale mám to za sebou. I když mi dal pořádně zabrat,“ dodala, když jí muž opět vložil syna do její náruče. Chlapec nemohl popřít, že to u muže nebylo špatné, ale u mámy bylo u mámy. Zvláště, když se pomalu blížil čas druhého oběda.
„ Zvládla jsi to. Jsi úžasná,“ usmál se na ní a opět jí políbil. „ Děkuju.“
Usmála se a v odpověď na chlapcovo brblání si vyhrnula košili, aby mu mohla dát napít. Tohle bylo přesně podle jeho gusta. Teploučko, tichoučko, klid a k tomu něco dobrýho do žaludku. A zbytek mu byl šuma fuk...
Dlouhou dobu jen seděli a sledovali chlapce, jak se spokojeně krmí.
„ Podívej, jak kouká,“ rozplýval se James, když chlapec koulel očima kolem sebe. „ Je zvědavej.“
„ Jamesi, já mám strach,“ řekla náhle Lily do ticha.
Jeho úsměv zmizel. „ Proč? Stalo se něco? Není snad v pořádku? Nebo je snad něco s tebou?“ šílel James.
„ Ne, to vůbec ne. Jsme oba v pořádku, jen...“ zklidnila ho. „ Ale... on se narodil o tři týdny dřív,“ řekla s obavou, ale jejímu manželovi to stále jaksi nedocházelo. „ Jamesi, Harry se narodil v červenci! Na KONCI července.“
Teprve teď to Jamesovi došlo. Ta věštba!
„ Sakra!“ vydechl. Dlouhou dobu mlčel a v hlavě si urovnával všechno to, co tahle zpráva znamenala.
 Doufal, že se jich nebude týkat. Neměla se jich týkat! Ale teď... Co bude dál?
„ Neboj, Lily,“ řekl po dlouhé době pevně a opět jí políbil. „ Všechno bude v pořádku. Nedovolím, aby mu něco udělal. Ani jednomu z vás. Nedovolím...“

 

Opět ležel někomu v náruči a zrovna zkoušel, jak chutná jeho vlastní pěstička.
 „ Za chvíli můžeme začít,“ řekl James své ženě a pak si vzal do náruče syna. „ No, mám to ale krásnou holčičku,“ usmál se na dítě a Lily ho praštila poslintanou plínkou po hlavě.
„ Nech toho!“
„ No co, ještě řekni, že v tom tak nevypadá,“ upozornil James s úsměvem na chlapcovo oblečení.
„ Jamesi, tohle je běžný oblečení na křest! Taky jsi ho měl!“ ohradila se jeho žena. Její manžel ještě něco zabrblal a pak se už otevřely dveře a dovnitř vešla třetí osoba.
„ Jdeme na to, panstvo!“ Ohlásil příchozí zvesela a přišel blíž. Jediný pohled na malého klučinu způsobil, že se chlapec začal smát na celé kolo.
„ Siriusi, jak ty to děláš, že tě ten kluk tak zbožňuje,“ zavrtěl hlavou James a předal mu chlapce.
„ Třeba pozná svýho otce,“ rejpnul si Sirius a schytal od obou manželů pohlavek.
„ Au, au, au...“ zanaříkal na oko muž. „ No jo, dobře, už mlčím.“
„ Kdy ty dospěješ?“ zavrtěla hlavou Lily.
„ Měl by sis pořídit vlastní děti,“ dodal James.
„ Kdepak, mně to takhle vyhovuje,“ usmál se Sirius a udělal na budoucího kmotřence obličej, který způsobil další bezzubé chechtání. „ A vůbec... chtěl bych vidět tu šílenou osobu, která by se mnou chtěla mít děti.“
„ V tom s tebou výjimečně souhlasím,“ řekla Lily a poté se všichni tři přesunuli do hlavní části kostela. Všichni zmlkli a jen podivný dědula v dlouhé košili tam cosi bezvýrazně plkal.
Chlapci to bylo fuk. Prohlížel to zvláštní nové prostředí a občas poslintal Siriusovi ruku, když ji dal příliš blízko. Po chvíli už ho to všechno začalo nudit a tak se rozhodl, že si dá na chvilinku šlofíčka. To by ho však po několika minutách nesměla probudit ta studená voda, kterou mu ten strašnej dědek lil přímo na hlavu. „ Křtím tě jménem Harry James Potter ve jménu otce, syna i ducha svatého...!“
„Říkej si, co chceš, ale mě se to NELÍBÍ!“ Svůj protest začal dávat najevo hodně hlasitě.
Sirius ho okamžitě utřel kusem látky a pevně ho k sobě přitiskl. „ Nebreč, Harry, kmotříček se o tebe postará. Uvidíš.“

 

Všechno se rozplynulo a v další chvíli se ocitl v nějakém pokoji.
Ležel v postýlce a pokoj pozoroval přes síť kolem sebe. Naproti viděl velikou skříň, pár šuplíků, potom stůl, nad ním veliké okno a vedle sebe ještě jeden malý stoleček. To, co se mu však nejvíc líbilo, viselo nad ním. Kolotoč z malých barevných medvídků se pomalu točil dokolečka a hrál tichou melodickou skladbu.
Usmál se.
„ No, kdo nám to tu kouká,“ ozvalo se nad ním a do zorného pole se mu sklonil ženský obličej. Vesele se na matku usmál a začal pohupovat ručičkama i nožičkama. „ No, jakto, že ještě nespinkáme? No jak to?“ usmála se na něho. „ Koukej spinkat, ty můj šmudlo.“ Přikryla ho dekou a znovu natáhla kolotoč, aby se začal opět točit. Potom se opřela o okraj postýlky a pozorovala chlapce s milým úsměvem na rtech.
„ Lily?“
„ Pšš, usíná,“ otočila se na svého manžela, který nakoukl do dveří.
Potichu přešel až k ní a lehce jí vzal kolem pasu. „ Už jsem si říkal, kde jsi.“
„ Jen jsem se sem šla podívat.“
„ A teď když už Harry spí, je na čase uložit i Jamese,“ zašeptl jí a políbil ji do vlasů.
„ Není James už trochu velkej?“
„ Velkej, kdepak...“
„ Koukej, už usíná,“ ukázala na polospící dítě a oba se sehli nad postýlkou.
„ Lily, myslím, že by Harry neměl zůstat sám. Co kdybychom mu pořídili nějakýho sourozence?“ navrhl s ďábelskými jiskřičkami v očích.
„ A ty bys chtěl?“
„ To víš, že jo,“ zašeptal jí do ucha a pomalu rty přejížděl po krku až k uchu a zpět.
„ No jo, jenže ty se podílíš jen na tom pořizování, zbytek odřu já,“ zasmála se, když jí začal „okusovat“ krk.
„ Vážně? A kdo potom musí snášet ty tvoje šílený nálady, krmit tě dvacetkrát za den a pomáhat ti vstávat z postele...“ šeptal jí do ucha, zatímco jí jemně začal vyhrnovat košili.
„ Jamesi, tady ne! Vždyť je tu Harry!“
„ Ten tomu nerozumí, ani si to nebude pamatovat, viď mrně,“ mrkl na chlapce. Poté se sklonil ke své ženě a vášnivě jí políbil na rty. Dlouho zůstali jen takhle stát v obětí, dokud...
„ Slyšels to?“ odtrhla se od něj žena.
„ Jo,“ vydechl James zoufale a protočil oči v sloup. „ Já toho čokla jednou zabiju!“
„ Měl by sis líp vybírat svoje kamarády,“ usmála se Lily.
„ Jen Siriuse vyhodím a hned jsem zpátky. Ne, abys usnula,“ dodal ještě a s šibalským úsměvem zmizel za dveřmi. Žena se zasmála a sehnula nad synem.
 „ Tak co, mrně? Hodláš dneska vůbec jít spát?“ Chlapec se jenom zachechtal. „ A co? Chtěl bys bratříčka nebo sestřičku? Co?“  
„ Lily, seber Harryho a běžte! To je on!“ ozval se náhle ze zdola křik. „ Utíkejte, zdržím ho tady!“
„ Jamesi!“ vykřikla žena, ale už byly slyšet jen známky boje. Rychle se otočila k postýlce a vyndala z ní svého syna. Tomu se však ten náhlý hluk nelíbil a začal plakat.
Vyběhla ze dveří, minula schodiště a chtěla běžet dál k zadnímu schodišti, ale spatřila zezdola záblesk smaragdově zeleného světla a poté tupý náraz padajícího těla.
Naprosto zkoprněla. Ne, to nemohla být pravda... Pomalu se otočila ke schodišti.... a pak následoval jen ten ledový smích...
Přitiskla k sobě syna ještě pevněji a snažila se zadržet slzy řinoucí se z očí. „ Jamesi...“
V další chvíli jí však cosi vytrhlo ze ztuhlosti... Vrzání schodů pod těžkými kroky. Zděšeně se otočila a zmizela v prvním pokoji, který našla. Pevně zavřela dveře, ale věděla, že jí to bude k ničemu. Byla zoufalá, nevěděla, co má dělat, neměla hůlku ani nic jiného a... měla strach.
Posadila chlapce na postel. „ Neboj, můj malej, maminka tě nedá. Nikdy.“ Lehce ho políbila na čelíčko. „ Jsi moje všechno, pamatuj si to, zlatíčko moje. Miluju tě.“ Opět ho políbila a otočila se ke dveřím, které v tu chvíli vyletěly z pantů.
Hluk ustal a dovnitř vešla vysoká zakuklená postava.
 „ Ustup, ty hloupá holko! Tebe nechci, chci toho kluka!“ zazněl chladný hlas.
„ Nikdy ti ho nedám, rozumíš?! Harryho ne!“ křikla.
„ Dej mi toho kluka!“
„ Ne!“
„ Dej mi ho!“
„ Jen přes moji mrtvolu!“
„ Jak si přeješ!“ zakřičel a v další chvíli se pokojem rozlehla oslnivá zelená záře. Následovala tupá rána a ledový smích.
Malý chlapec sedící na posteli jen hleděl na svoji matku, jak nehnutě leží na zemi. Jakoby jen spala... „ Mama,“ zažvatlal a natahoval k ní drobné ručičky, ale v tu chvíli už u něho stála ona osoba. Z pod kápě na něho hleděly dvě ledové rudé oči. „ Ty máš být můj rovnocenný soupeř, jo?“ ušklíbl se pohrdavě a namířil na chlapce hůlku. „ Sbohem, Harry Pottere!“ zasmál se a vyslal další kletbu.
Chlapce zasáhla prudká bolest, která se rozlila po celém jeho těle.
Slyšel ránu... vlastní křik... padající nábytek... cítil žár....bolest na čele... spoustu dalších hlasů... tváří... vzpomínek. A poté všechno vybuchlo...
Jakoby se celý svět kolem něho roztříštil na miliony kousků, které se rozletěly do všech směrů. Nezbylo nic... jen prázdnota.

 

S obrovskou obtíží se mu podařilo otevřít oči. Všechno měl rozmazané a neurčité, neviděl nic kromě barevných skvrn. Byl tak vyčerpaný, že se nebyl schopen posadit, zvednout nebo jen zaostřit. Zavřel oči a opět je otevřel.
Uslyšel kroky a poté zastřený hlas. „ Harry?“
Jen se zaostřoval na tu skvrnu před sebou.
„ Harry, jak ti je?“
„ Mami?“ hlesl skoro neslyšně.
„ Jsem u tebe. Jen klidně spi.“

 

Když se znovu probudil, rozléhala se pokojem příjemná tichá melodie tolik podobná té, kterou mu hráli jeho medvídci nad postýlkou. V první chvíli si dokonce myslel, že to je ona, že je doma... že se nic z toho všeho nestalo. Jak moc by si přál, aby teď otevřel oči a byl zpátky v postýlce s mámou ve vedlejším pokoji a tátou čtoucím mu pohádku na dobrou noc.
Jenže to bylo jen bláhové přání.
Když otevřel oči zjistil, že ač je toto místo sebevíc podobné té vzpomínce z dětství, není to ono. Nábytek byl rozestavený kolem dokola něho, okno ven bylo otevřené dokořán a dovnitř proudil vlahý letní vzduch.
Harry se chtěl posadit, ale jakmile jen zvedl hlavu, zjistil, že to nedokáže. Cítil se neskonale unavený, jakoby mu jeho svaly na protest vypověděli službu. Zasténal. Takhle strašně vyčerpaně se snad ještě v životě necítil. To snad nebylo ani možné.
„ Harry?“ ozvalo se. Nebyl schopen odpovědět a tak jenom opět zasténal. „ Harry?!“ cítil, jak se někdo posadil vedle něho na postel a zvedl mu hlavu. „ Harry, vnímáš mě?“
S vypětím sil dokázal otevřít oči. Před sebou viděl rozmazanou skvrnu něčí tváře a hlas zněl strašně rozladěně. Zkusil zaostřit a po chvíli úsilí konečně tvář získala nejasné obrysy.
„ Siriusi,“ vydechl vyčerpaně a skulil hlavu zpět na polštář.
V tu chvíli se však zdálo, že kmotrovi nemůže nic jiného udělat větší radost než to s vypětím sil vyslovené slovo. „ Tys nám teda dal, ty kluku!“ vydechl s úsměvem. „ Počkej chvíli, hned jsem zpátky!“ A zmizel.
„ A kam bych asi chodil,“ napadlo Harryho, ale radši mlčel. Otočil hlavu, aby si mohl prohlédnout místnost a pokoušel si vzpomenout, kde je... co se stalo... jak se sem dostal... co je za den... nepamatoval si však nic
Oči mu opět začaly zavírat.
„ Harry, slyšíš mě?“ probralo ho z polospánku. Cosi zamručel na souhlas. „ Vypij to!“ nakázal mu hlas a on hltavě vypil hustou tekutinu, která se mu okamžitě rozšířila po celém těle.
Náhle se cítil mnohem silnější. Měl dost síly na to, aby se mu podařilo alespoň trochu posadit, i když ho to dost vyčerpalo. Kmotr mu nasadil brýle a on si mohl konečně prohlédnout pokoj, kde byl.  Světle modře vymalované stěny, dřevěný stůl, veliké otevřené okno, dvě skříně, několik poliček. „ Kde to jsem?“ zeptal se.
„ U mě doma,“ odpověděl mu ženský hlas a on teprve teď sklouzl pohledem na osoby sedící u něho. Na posteli seděl jeho kmotr a usmíval se na něho a za ním stála...
Pane, dovolte, abych vás zbavila sama této přítěže, která vás už tolik let dusí. Avada Kedavra!
Harry hrůzou vytřeštil oči a přilepil se ke stěně za sebou, jakoby se snažil utéct. „ Ne... ne... ne.... ty... nech... mě. Siriusi.... ona... ona... to... já nechci,“ drmolil nesouvisle s vytřeštěnýma očima se pokoušel splynout se zdí za sebou.
„ Harry, klid. To je v pořádku,“ klidnil ho kmotr, ale chlapec nepřestával valit na ženu oči.
„ To ona.... To ona mě zabila!“ našel konečně ztracenou řeč a zakřičel z plných plic.
„ Harry, klid,“ řekla tentokrát Jean a přisedla si k němu, čímž ho vyděsila ještě víc.
„ Nech mě! Tys mě zabila! ZABILA!“ křičel na ni. „ Zabila!“
„ Harry, KLID!“ klidnila ho, když začal šílet, ale ona nepřestávala. „ Harry, sakra, když jsem tě zabila, tak jakto, že žiješ?!“ překřikla jeho nesrozumitelné mumlání a chlapec se zamyslel. Tenhle detail mu jaksi ušel. Dlouhou dobu jen mlčel a všechno si pokoušel srovnat v hlavě.
„ Harry, když nevěříš Jean, tak věř alespoň mě, ano? Všechno je v pořádku,“ řekl mu Sirius, ale Harry ho jen pramálo vnímal.
„ Poslala si na mě smrtící kletbu,“ hlesl nakonec. „ A zasáhla mě.“
„ Ano, poslala. Přežil jsi to jen díky tomu lektvaru,“ odpověděla.
„ Lektvaru?“ nechápal.
„ Vzpomínáš, jak jsem ti odpoledne dala ten mnoholičnej lektvar?“ Přikývl. „ Nebyl to jen mnoholičnej lektvar, ale bylo v něm i trochu lektvaru, který dokáže chránit... před smrtící kletbou. Proto to tak bolelo, proto ses pořád drbal. Vytvářela se ti pod kůži taková ochranná vrstvička, která trochu zneutralizovala tu kletbu.“
„ Lektvar proti Avadě Kedavře? To existuje?“ zeptal se vyjeveně.  Přikývla. „ A... a... a proč jsi mi to dávala? Tos dávala všem? Nebo... ty ses chystala mě zabít? Věděla jsi o tom, že zemřu?“
„ Věděla jsem o tom. Jsem Jiskra, zapomněl jsi?“
Jen přikývl na znamení, že nezapomněl. „ Proč jsi to udělala ty?“ zeptal se po chvíli. „ Proč jsi mě zabila ty a... a ne Voldemort? Proč ses mě radši odtamtud nepokusila dostat a místo toho jsi mě... zabila?“ vydechl.
„ Nic jiného jsem dělat nemohla. Nebyl způsob, jak tě odtamtud dostat. Jedině se postavit přesile dva ku dvaceti. A to jsem nemohla riskovat. Ne, když tam měli tebe, Rona a Hermionu... neboj, jsou v pořádku,“ dodala, když se nadechoval k otázce. „ A proč jsem to nenechala na Voldemortovi?... Když jsem na tebe tu kletbu posílala já, tak jsem tě nechtěla zabít. Ne doopravdy. Voldemort by chtěl. A pak by ti nejspíš nepomohl ani ten lektvar. To nemluvím ani o tom, že ten lektvar nebyl dodělaný, takže jsem vlastně vůbec nevěděla, jestli bude fungovat,“ řekla trochu nervózně a Harry na ni vyvalil oči. „ Prostě jsem to musela risknout. To je taky důvod, proč jsi se z toho vzpamatovával tak dlouho, ale... hlavní je, že ses probral,“ dodala nakonec.
„ Chceš říct,“ začal Harry nevěřícně. „ Že tys nevěděla , jestli ten lektvar zabere nebo ne? Ty bys mě klidně zabila?“ valil na ní oči.
„ No, Harry, já měla na vybranou. Buď ti ten lektvar dát s padesáti procentní pravděpodobností, že to přežiješ a nebo ti ho nedát... s devadesáti procentní pravděpodobností, že to nepřežiješ,“ dodala.
„ A nebylo by lepší mi to třeba říct a někam mě uklidit než ze mě dělat pokusnýho králíka?“ zamračil se.
„ Uklidit? Ale kam, Harry,“ zeptala se. „ Já jsem nevěděla, kdy a kde se ti to má stát. Já bych tě klidně uklidila na ústředí. Jenže copak jsem mohla vědět, jestli se tam Voldemort nedostane a nezabije tě tam?“
„ A ke všemu, Harry,“ přidal se Sirius, „ ty by ses uklidit nenechal.“  
Harry lehl zpátky na polštář a zhluboka vydechl. V tomhle měl Sirius nejspíš pravdu. Všechno mu připadala tak zvláštní a spletité. A hlavně mu přišlo, že se to všechno stalo tak strašně dávno. „ Jak dlouho jsem spal?“ zeptal se nakonec. Jean se Siriusem si vyměnili trochu vyděšené pohledy a ani jeden neodpověděl. „ Haló!“ snažil se Harry upoutat jejich pozornost, tohle se mu moc nelíbilo. „ Jak dlouho jsem spal?!“
Sirius vzdychl. „  Přes tři měsíce.“
„ COŽE????“ vyhrkl Harry a vyletěl do sedu, ani nevěděl, jak. Na chvíli si myslel, že si z něho dělají legraci, ale na to se oba tvářili až příliš vážně. „ Ale... ale... nikdo přeci nemůže spát tři měsíce. Vždyť... vždyť... to je blbost! Vždyť... to bych musel už být mrtvý!“
„ Byl jsi v komatu. Harry, v podstatě jsi přežil vlastní smrt.Tvoje tělo se z toho muselo vzpamatovat!“
„ Ale vždyť to je blbost! Vždyť...“
„ Podívej,“ přerušil ho Sirius a podal mu noviny. Palec mu podržel na datumu vydání.
„ 5. září,“ hlesl a sklopil noviny dolů. „ 5. září... To snad není možný,“ šeptal pro sebe. Připadalo mu to absurdní. Kolik toho zameškal? Celé prázdniny, začátek dalšího roku, vlastní narozeniny a... a ...
Dlouhou dobu jen zíral před sebe. „ Co se za tu dobu stalo?“
„ No...“ začal Sirius nejistě.
„ Pak ti to všechno řeknem. Až ti bude líp,“ přerušila ho žena
„ Ale...“ chtěl začít protestovat.
„ Harry, až ti bude líp!“ zopakovala Jean přísně. Přikývl. Vlastně ani o ničem ani slyšet nechtěl. Ještě alespoň chvíli si chtěl užívat sladké nevědomosti. Protože dobře věděl, že pravda se mu líbit nebude. Ani netušil, jak blízko pravdě byl.  „ Je tu někde Ron nebo Hermiona? Chci s nima mluvit?“
„ Ne, nejsou tady, Harry.“
„ Musí být ve škole. Ale jakmile to půjde, tak se určitě ukážou.“
„ Tak já půjdu za nima!“ řekl hned Harry a chystal se zvednout se z postele. Jakmile se však postavil na nohy, skácel se na zem. Teprve teď si uvědomil, že skoro necítí svoji spodní část těla. Podíval se dolů na svoje nohy a zjistil, že místo jeho vypracovaných nohou má jen jakési roztřesené, vyzáblé tyčky.
„ Harry! Není ti nic?“ vyděsili se oba dospělí.
„ Proč se nemůžu postavit? Co se mi stalo s nohama? Co... co se mi stalo s rukama?“ vyděsil se, když zjistil, že i jeho ruce jsou jen kosti potažené kůží. „ Co se mi to stalo?“ vřískl skoro zoufale. Dospělí ho zvedli a položili zpátky do postele.
„ Harry, tři měsíce tvoje tělo nedostávalo skoro žádný živiny a tak prostě muselo zpracovat všechno, co mělo v zásobě a protože ses taky nehejbal, tak ti ochablo svalstvo, ale to je normální. Stačí pár dní a bude to v pohodě, jasný?“ chlácholila ho Jean. „ Tak jen klid.“
„ Klid? Klid?! Ty ses snad zbláznila! Jak mám být klidný?! Vidíš, co ze mě kvůli tobě zbylo?“ utrhl se na ni. „ A vůbec...“
„ Harry, nekřič!“ utnul ho Sirius, když se už už natahoval na pořádný záchvat vzteku. „ Na nás nekřič. My jsme se o tebe celý ty tři měsíce starali ve dne v noci, takže si na nás zlost nevylívej!“
„ Starali? Starali?!“ zuřil. „ Nemuseli byste se o mě starat, kdyby mě nezabila... kdyby na mě neposlal to kouzlo! Tak to nesvádějte na mě a ze sebe nedělejte obětního beránka!“ křikl na ně.
„ Fajn. Máš pravdu. Měla jsem radši nechat Voldemorta, aby tě zabil. Byl by alespoň klid!“ oplatila mu žena stejným tónem a s naštvaným prásknutím dveří odešla.
„ Tohles vážně nemusel,“ zamračil se na něj Sirius.
„ Tak promiň, že žiju!“ odsekl Harry a otočil se na druhý bok.
Slyšel jak jeho kmotr vzdychl. „ Ne, Harry, já jsem rád, že žiješ... Ale když už alespoň neprojevuješ vděk, tak bys nás alespoň nemusel obviňovat! My jsme udělali, co se dalo.“
Dveře zaklaply.
Harry chtěl ještě přemýšlet o tom všem, co se dozvěděl, ale v tu ránu ho pohltil spánek.

 

Ani jeho další den nebyl nijak příjemný. Nejenže se o něho starali jako o malé nesamostatné dítě, ale ke svému zděšení Harry zjistil, že vlastně ani nemá jinou možnost. Na nohách se neudržel, jakmile vzal něco do ruky, začaly se mu nekontrolovatelně třást a když příkladně potřeboval na záchod, musel ho tam Sirius donést. Jak to dělali za dobu, co byl v komatu, radši ani vědět nechtěl. Připadal si strašně trapně a nepoužitelně. Když za ním přišla Jean, že ho jde nakrmit, byla to poslední kapka.
„ Harry, musíš něco sníst!“ říkala mu alespoň po desáté a natahovala k němu lžičku s nějakou kaší, aby ho nakrmila. Se zkříženýma rukama a sevřenými rty zíral do stěny a ani se nepohnul. „ Tak, sakra, Harry alespoň to ochutnej. Musíš něco sníst!“
Uraženě mlčel.
„ Harry, jestli okamžitě nezačneš jíst, tak dojdu pro dětskou lahvičku a dostanu to do tebe jako prcka!“ řekla mu naštvaně, ale Harry byl naštvaný ještě víc. „ To chci vidět,“ utrousil jen.
„ Jak chceš!“ třískla lžičkou do misky, misku skoro hodila na stůl a odkráčela z místnosti. Harrymu to bylo jedno, jen slyšel, jak na chodbě vrazila do Siriuse.
„ Jak mu je?“
„ Nevim,“ odsekla. „ A už mě to ani nezajímá, ať si třeba chcípne hlady, já už na to nemám nervy!“ řekla naštvaně a chtěla nejspíš odejít, ale Sirius jí v tom zabránil a přitáhl jí k sobě.
„ Je protivnej?... Tak ho nech, taky to pro něj není snadný,“ šeptl k ní a lehce jí políbil do vlasů.
„ Já už nevím, jak dál. Já už na to pomalu nemám sílu, Siriusi,“ řekla zoufale.
Pevně jí objal. „ Ale prosím tě. Už jsi zvládla i horší věci. Dva kluci na krku tě přece nedostanou. To nějak zvládneme, uvidíš.“ Dlouhou dobu bylo ticho.
„ Co teď dělá Harry?“ ozval se po chvíli Sirius.
„ Nevím, asi usnul,“ odvětila Jean nezaujatě.
„ Usnul? Že by se stal zázrak a my měli chvíli pro sebe?“ zeptal se muž a v hlase mu zněla jasná žádostivost.
„ Myslím, že ne,“ odvětila klidně.
„ A proč ne?“
„ Protože...“
„ Áááááááá....!“ Silný, pronikavý křik se rozlehl po celém době.
„.... je čas oběda,“ dokončila žena.
Sirius jen zasténal. „ Kruci, to mrně je přesnější než švýcarský hodinky.“
„ Alespoň víš, podle koho si je máš řídit... No jo, já mu jdu udělat něco k jídlu.“
„ Já se mrknu na Harryho,“ řekl Sirius a po chvíli vklouzl do pokoje. „ Nedělej, že spíš,“ houkl na kmotřence a pohodlně se uvelebil v jednom křesílku s nohama na stole. Popadl do rukou misku s kaší a ochutnal. „ Broskve, mňam,“ olízl lžičku a ušklíbl se na kmotřence. Harry se jen narovnal a nasadil naštvaný výraz. „ Co se ti nelíbí, Harry? Vždyť to je dobrý. Přiznávám, že steak s hranolkama je lepší, ale to by se teď tvýmu tělu moc nezamlouvalo.“ Harry mlčel. „ Já myslel, že ty broskve rád. Ale jak myslíš, když nechceš, tak ti to zblajznu já, mě to chutná,“ pronesl a opět slastně oblízl lžičku.
„ Připadám si jak invalida,“ hlesl Harry naštvaně.
Sirius se zarazil. „ Cože?“
„ Připadám si jak naprosto neschopnej invalida,“ zopakoval zoufale. „ Musíte se o mě starat jak o senilního dědka, kterej si není schopnej dojít sám ani na záchod.“
Kmotr na něj chvíli zíral a pak se usmál. „ O tohle ti jde, Harry? Ale prosím tě. Pusť to z hlavy!“
„ Tobě se to řekne! Víš, jak mi je?!“ hlesl.
„ Harry, jestli se cítíš trapně nebo tak něco, tak to vážně nemusíš. Do tohohle ses dostal vlastně kvůli Jean, takže my to teď jen splácíme, to je všechno. Tohle k tomu prostě patří, tak to tak ber,“ řekl mu klidně.
„ Mám brát to, že mě musíte krmit jako mimino?“ odsekl.
„ Jako mimino ne. Mimino narozdíl od tebe zbaští všechno,“ opravil ho Sirius s úsměvem. Harry se sice nemohl ubránit pousmání, ale do smíchu mu teda nebylo. Sirius taky zvážněl.

„ Harry, mě se tohle taky nějak extra nelíbí. Byl bych rád, kdyby ses zas vrátil do normálu a byl v pohodě. Jenže tím, že odmítáš jíst a jsi jenom nevrlej to ztěžuješ nejen nám, ale hlavně sobě. To nemluvím o tom, že když nebudeš jíst, tak asi těžko získáš nějakou sílu, aby ses dal do kupy a my tě už nemuseli krmit.“
Harry se na něj jen podíval a pak uhnul pohledem a mlčel.
„ Uděláme dohodu,“ pokračoval kmotr po chvíli. „ Když se naučíš chodit dřív než prcek, tak ti koupím nový koště.“ Harry jen vyvalil oči, zatímco Sirius před ním začal pohupovat lžičkou s broskvovou kaší. „ Ale tím pádem bys měl něco sníst a pospíšit si,“ ušklíbl se a lžičku vrazil Harrymu do pusy, „ mrňous už totiž začíná lízt...“   
Harry musel uznat, že Sirius má pravdu. Jestli nechce, aby se o něho museli starat, tak se musí dát do kupy. Přestal tedy odmítat jídlo a několik následujících dní trávil vlastně jen jedením, spaním a protahováním a procvičováním svalů.
Výsledky se dostavily poměrně brzo. Netrvalo dlouho a ruce mu opět začaly sloužit a po pár dnech byl schopný se za pomoci i postavit na nohy, i když ho to vždy velmi vyčerpávalo.
Když byl sám, tak tajně cvičil chození po pokoji, jinak by Sirius měl řeči, že by měl odpočívat. Pro něj to však bylo lepší, učit se to sám. Nebylo to rozhodně nic příjemného a Harry také brzo pochopil, proč se lidi učí chodit jako malý. Prťata totiž nemusela padat z takové výšky, což Harry bohužel musel.
Zanedlouho byl tedy pořádně potlučený, ale vždy usínal s pocitem alespoň nějakého zlepšení.
Jediné, co ho však i nadále štvalo bylo, že se na něho Ron ani Hermiona nepřišli podívat. Prý mají ve škole moc práce a přijdou, až mu bude líp. Harry byl rozhodnutý jim to pořádně vytmavit, jakmile se tady objeví.

 

„ Tak nožičky, teď mě nezklamte,“ řekl si Harry pro sebe, když se pokoušel dobelhat se od stolu ke skříni a poté ke dveřím na chodbu. Byl tu sice už pár dní, ale když nepočítal chvíle, kdy ho Sirius nesl do koupelny, tak nikdy ještě nebyl mimo svůj pokoj. To se teď však rozhodl napravit.
Opatrným, nejistým krokem, jen co noha nohu mine, se vypajdal na chodbu, kde se opřel o zábradlí, aby získal ztracenou rovnováhu.
Byl v prvním patře. Kousek od něho byly dveře do koupelny a na záchod a několik dveří do dalších pokojů. Všude byl klid. Jen ze zdola se ozývala příjemná hudba, která naplňovala celý dům. Harry se chvíli rozmýšlel a nakonec se odhodlal sejít dolů. Pevně se chytil zábradlí a pak se velmi pomalu podle něj sesouval dolů. Z počátku to šlo ztuha, ale posléze se jeho nohy přeci jen uvolily a začaly poslouchat.
Asi v půlce schodiště se zastavil, protože zjistil, že odtud má krásný výhled do kuchyně, kde právě u linky stála Jean i Sirius a oba se vlnily do rytmu písničky. Tedy Jean se vlnila, Sirius se o to marně snažil.
Harry se v tu chvíli docela dobře bavil.
Sirius ji chvíli jen napodoboval a pak usoudil, že bude lepší, když jí chytne kolem pasu a začne jí něco šeptat do ucha. Žena se sice chvíli vzpouzela, strčila příteli do pusy kus mrkve, kterou krájela, ale nakonec přeci jen podlehla, otočila se k němu a oba splynuli v něžném polibku stále se pohupující v rytmu hudby.
Harry usoudil, že v tuhle chvíli není zrovna ta správná příležitost na to, je vyrušovat. Potichu sešel zbytek schodů a vydal se na průzkum dalších pokojů. Vedle kuchyně byly veliké bílé dveře, které vedly do obývacího pokoje. Byl poměrně veliký, prosklené posuvné dveře z něj vedly přímo do kuchyně a jinak celé místnosti dominovala veliká pohovka a majestátní mramorový krb.
Tak tohle se Harrymu vážně líbilo. Prošel pokojem a zastavil se až u krbu. Na římse stálo několik fotografií, z niž většinu už Harry ale viděl u ženy v kabinetu.
Věc, která však upoutala jeho pozornost, byl štus starých novin, které byly určeny na spálení. Zvědavě jedny z nich vzal a prohlédl si přední stranu. Byl to bohužel mudlovský plátek, který hlásil cosi o katastrofické vichřici v jižním Welsu. A opravdu na sobě měli datum 6.září. Harry jen zavrtěl hlavou a vrátil noviny zpátky na hromadu.
Náhle si však všiml, že úplně vzadu jsou zastrčeny ještě jedny noviny. Opatrně se pro ně natáhl a už od pohledu poznal, že to jsou kouzelnické noviny, protože zahlédl pohybující se fotografii.
Otočil první stránku k sobě. Denní věštec - speciál  Hlásal titulek a pod byla veliká fotka s jeho vlastní tváří. Zemřel Chlapec, který přežil...

 

Před několika dny zasáhla celý kouzelnický svět smutná  zpráva o tragické smrti Harryho Jamese Pottera.
Tento šestnáctiletý chlapec, který byl mnohými považován za hrdinu po poražení Vy-víte-koho před patnácti lety, byl před týdnem zavražděn přisluhovačkou Pána zla Jean Liz Párkerovou, jak nám potvrdili očití svědkové této tragické události pan Ronald Weasley a slečna Hermiona Grangerová. Oba svědci studovali s panem Potterem šest let na akademii čar a kouzel v Bradavické škole a oba byli jeho dlouholetí přátelé. 

 

Zpráva je o to tragičtější, že Slečna Párkerová, která v tomto školním roce dokonce mladého Pottera učila byla mnohými považována za velmi důvěryhodnou osobu a nikdo si proto nedokáže vysvětlit, jak se mohla přidat na stranu zla. Jak nám také potvrdila nejen zástupkyně bradavického ředitele Minerva McGonagallová, ale i Harryho kamarádka slečna Grangerová, která byla kvůli šoku společně s Ginny Weasleyovou hospitalizována do nemocnice sv. Munga, byl vztah mezi obětí i vražedkyní velice přátelský. (více informací strana 3-4)
O její vině se však díky očitým svědkům nedá pochybovat. Oba svědkové také potvrdili, že žena jednala ze své vůle a rozhodně se nezdála, že by byla pod kletbou Imperio. Na vražedkyni byl okamžitě vydán zatykač, ale ta se nyní už nejspíš nalézá pod ochranou Vy-víte-koho.
Jak se však svět vypořádá s tak tragickou  ztrátou svého hrdiny, se dá jen těžko říci.

 

Příběh Harryho Pottera - strana 2
Znal jsem Harryho Pottera - strana 5
Rozhovor s ředitelem školy - strana 6
Názor ministryně kouzel a nová opatření - strana 7-8

 

Harry nemohl uvěřit vlastním očím. Tohle se mu snad jen zdálo!
Rychle přelistoval na další stránku, ale posléze toho litoval.
Následující list popisoval jeho život, jak porazil pána zla a poté tvrdil jeho návrat, jak mu lidé nevěřili a kdesi cosi.
Další článek však nesl tučný titulek - „Harry, vrať se nám...“ Na fotografii pod ním byl zachycen Ron s Hermionou. Chlapec hleděl nepřítomně před sebe, zatímco dívka se zoufalou tváří jen pevně zatínala víčka, aby skryla řinoucí se slzy. Vypadala tak zuboženě, že kdyby jí Ron nedržel, zhroutila by se na zem.
Ani následující listy mu na klidu nepřidaly. Rozhovor s Brumbálem byl doplněn o fotografii učitelského sboru z Velké síně zahalené do černě. Hagrid měl tvář zabořenou do obrovského kapesníku, zástupkyni stékaly po tvářích slzy a Brumbál vypadal tak ztrhaně jako snad ještě nikdy. Harrymu neunikl ani Snape, který stál v pozadí, opíral se o sloup a jen naprosto dezorientovaně zíral do země.
Víc už Harry vidět nemusel. Naštvaně noviny zaklapl... ale to ještě nebylo všechno. Na zadní straně byla přes celý list jedna velká fotografie s Jeaninou tváří. Odměna 10 000 galeonů!
Nejdřív jen chvíli hleděl na popsaný papír a pak jej nepřítomně složil před sebe.  Nepřítomně hleděl na vlastní fotografii, ale stále měl před očima ty zubožené a zoufalé oči plné bolesti a on moc dobře věděl, že tahle bolest nebyla hraná. Nemohla být...
Na papír dopadla lesklá krůpěj, která stekla z jeho vlastní tváře, aniž by o tom věděl.
„ Harry?“ ozvala se za ním Jean nesměle.
„Oni o mě nevědí... že ne?“ hlesl Harry nepřítomně. „ Oni nevědí, že žiju....“ vydechl přiškrceně a otočil k ženě stojící za ním svou uslzenou tvář. „ Nikdo z nich.“
Zničeně sklopila hlavu a přejela si rukou po čele.  „ Ne, Harry, nevědí to,“odpověděla tiše. „Pro celý kouzelnický svět je Harry Potter... mrtvý.“

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

None

(None, 10. 8. 2007 0:15)

nice site ! Good content, eautiful design, thank !
http://tutiqcyquqo.tripod.com/hydrocodone-withdrawals.html

None

(fzetaqj97@tut.by, 18. 7. 2007 6:07)

Nice thing! <a href= http://collegian.csufresno.edu/forum/ultimatebb.php?/topic/4/44.html&c-topic=adipex >adipex</a> [url=http://collegian.csufresno.edu/forum/ultimatebb.php?/topic/4/44.html&c-topic=adipex]adipex[/url] <a href= http://collegian.csufresno.edu/forum/ultimatebb.php?/topic/4/40.html&c-topic=viagra >viagra</a> [url=http://collegian.csufresno.edu/forum/ultimatebb.php?/topic/4/40.html&c-topic=viagra]viagra[/url] <a href= http://collegian.csufresno.edu/forum/ultimatebb.php?/topic/1/127.html&c-topic=viagra >viagra</a> [url=http://collegian.csufresno.edu/forum/ultimatebb.php?/topic/1/127.html&c-topic=viagra]viagra[/url] Welcome!

None

(bill@microsoft.com, 5. 7. 2007 10:59)

Hello, visit my home page:
<a href="http://infostore.org/info/3524707"> Buy Viagra </a>

Cheap Online Diethyproprion

(x79p7f9jv45@home.com, 16. 5. 2007 0:48)

<h1>clamoring:tincture slumbered vagabond!silted totaller,Ghent meditating <A HREF="http://www.brook-pharmacy-i.us/"> Prescription Cheapest Diet Drugs </A> [url=http://www.brook-pharmacy-i.us/] Prescription Cheapest Diet Drugs [/url] Prescription Cheapest Diet Drugs http://www.brook-pharmacy-i.us/ <A HREF="http://www.brook-pharmacy-i.us/">http://www.brook-pharmacy-i.us/</A> computational sorer <A HREF="http://www.generic-diethyproprion-a.biz/"> Prescription Online Diethylpropion </A> [url=http://www.generic-diethyproprion-a.biz/] Prescription Online Diethylpropion [/url] Prescription Online Diethylpropion http://www.generic-diethyproprion-a.biz/ <A HREF="http://www.generic-diethyproprion-a.biz/">http://www.generic-diethyproprion-a.biz/</A> longevity imps armies:<A HREF="http://www.generic-meridia-a.biz/"> Rx Meridia </A> [url=http://www.generic-meridia-a.biz/] Rx Meridia [/url] Rx Meridia http://www.generic-meridia-a.biz/ <A HREF="http://www.generic-meridia-a.biz/">http://www.generic-meridia-a.biz/</A> mental he.Laurent.<A HREF="http://www.meridia-order-a.biz/"> Cheap Meridia </A> [url=http://www.meridia-order-a.biz/] Cheap Meridia [/url] Cheap Meridia http://www.meridia-order-a.biz/ <A HREF="http://www.meridia-order-a.biz/">http://www.meridia-order-a.biz/</A> pessimistic blamelessness unbreakable wriggle.journeys <A HREF="http://www.online-ionamin-a.biz/"> Prescription Ionamin </A> [url=http://www.online-ionamin-a.biz/] Prescription Ionamin [/url] Prescription Ionamin http://www.online-ionamin-a.biz/ <A HREF="http://www.online-ionamin-a.biz/">http://www.online-ionamin-a.biz/</A> amphitheaters stink referential,<A HREF="http://www.order-ionamin-a.biz/"> Cheapest Ionamin </A> [url=http://www.order-ionamin-a.biz/] Cheapest Ionamin [/url] Cheapest Ionamin http://www.order-ionamin-a.biz/ <A HREF="http://www.order-ionamin-a.biz/">http://www.order-ionamin-a.biz/</A> verbs!interrupt abdomens <A HREF="http://www.purchase-diethyproprion-a.biz/"> Purchased Diethyproprion </A> [url=http://www.purchase-diethyproprion-a.biz/] Purchased Diethyproprion [/url] Purchased Diethyproprion http://www.purchase-diethyproprion-a.biz/ <A HREF="http://www.purchase-diethyproprion-a.biz/">http://www.purchase-diethyproprion-a.biz/</A> physics </h1>

Online Texas Hold Em Tournament

(un9ud2@see.it, 6. 5. 2007 0:56)

<h1>numerous logs putter dispensing:ridiculous cocoons unicorns offerers:compulsions <A HREF="http://www.a7card.com/webpoker-playing-strategy.html"> 7 Card Strategy </A> [url=http://www.a7card.com/webpoker-playing-strategy.html] 7 Card Strategy [/url] http://www.a7card.com/webpoker-playing-strategy.html#-7-Card-Strategy- <A HREF="http://www.a7card.com/webpoker-playing-strategy.html#-7-Card-Strategy-">http://www.a7card.com/webpoker-playing-strategy.html#-7-Card-Strategy-</A> telegraph apparatus bastes arrant:regularly?<A HREF="http://www.7cardstudhilo.com/strategy-7-card-stud-hi-lo.php"> 7 Card Stud Hi Lo Strategy </A> [url=http://www.7cardstudhilo.com/strategy-7-card-stud-hi-lo.php] 7 Card Stud Hi Lo Strategy [/url] http://www.7cardstudhilo.com/strategy-7-card-stud-hi-lo.php#-7-Card-Stud-Hi-Lo-Strategy- <A HREF="http://www.7cardstudhilo.com/strategy-7-card-stud-hi-lo.php#-7-Card-Stud-Hi-Lo-Strategy-">http://www.7cardstudhilo.com/strategy-7-card-stud-hi-lo.php#-7-Card-Stud-Hi-Lo-Strategy-</A> subgoals maximizes!<A HREF="http://www.aholdemhigh.com/"> Holdem High </A> [url=http://www.aholdemhigh.com/] Holdem High [/url] http://www.aholdemhigh.com/#-Holdem-High- <A HREF="http://www.aholdemhigh.com/#-Holdem-High-">http://www.aholdemhigh.com/#-Holdem-High-</A> irrespectively anecdote,<A HREF="http://www.internetpokertexasholdem.com/"> Internet Poker Texas Holdem </A> [url=http://www.internetpokertexasholdem.com/] Internet Poker Texas Holdem [/url] http://www.internetpokertexasholdem.com/#-Internet-Poker-Texas-Holdem- <A HREF="http://www.internetpokertexasholdem.com/#-Internet-Poker-Texas-Holdem-">http://www.internetpokertexasholdem.com/#-Internet-Poker-Texas-Holdem-</A> breveted gel Stan Caviness <A HREF="http://www.aonlinetexasholdem.com/"> On Line Texas Hold Em </A> [url=http://www.aonlinetexasholdem.com/] On Line Texas Hold Em [/url] http://www.aonlinetexasholdem.com/#-On-Line-Texas-Hold-Em- <A HREF="http://www.aonlinetexasholdem.com/#-On-Line-Texas-Hold-Em-">http://www.aonlinetexasholdem.com/#-On-Line-Texas-Hold-Em-</A> support calling,quieter insolent?centrist <A HREF="http://www.atexasholdempoker.com/tournament-live.html"> Texas Holdem Poker Tournament </A> [url=http://www.atexasholdempoker.com/tournament-live.html] Texas Holdem Poker Tournament [/url] http://www.atexasholdempoker.com/tournament-live.html#-Texas-Holdem-Poker-Tournament- <A HREF="http://www.atexasholdempoker.com/tournament-live.html#-Texas-Holdem-Poker-Tournament-">http://www.atexasholdempoker.com/tournament-live.html#-Texas-Holdem-Poker-Tournament-</A> adolescent,Hester Romanizers:cops,Boer <A HREF="http://www.texasholdemy.com/11344/"> Texas Hold Em Rules </A> [url=http://www.texasholdemy.com/11344/] Texas Hold Em Rules [/url] http://www.texasholdemy.com/11344/#-Texas-Hold-Em-Rules- <A HREF="http://www.texasholdemy.com/11344/#-Texas-Hold-Em-Rules-">http://www.texasholdemy.com/11344/#-Texas-Hold-Em-Rules-</A> ... </h1>

7 Cards Stud Poker

(25fg7ktqdk4m@pisem.net, 25. 4. 2007 7:05)

<h1>inconsiderately abjuring:segmenting railway:vision?quonset resplendently,balks <A HREF="http://www.isevenpoker.com/"> Sevencardstud </A> [url=http://www.isevenpoker.com/] Sevencardstud [/url] http://www.isevenpoker.com/#-Sevencardstud- <A HREF="http://www.isevenpoker.com/#-Sevencardstud-">http://www.isevenpoker.com/#-Sevencardstud-</A> O'Connell:stringier <A HREF="http://www.cardssevenstud.com/"> 7 Card Stud </A> [url=http://www.cardssevenstud.com/] 7 Card Stud [/url] http://www.cardssevenstud.com/#-7-Card-Stud- <A HREF="http://www.cardssevenstud.com/#-7-Card-Stud-">http://www.cardssevenstud.com/#-7-Card-Stud-</A> methodologically resuming,finely?<A HREF="http://www.i7cardstudpoker.com/cyberpoker_free_games.html"> Poker 7 Cards Stud </A> [url=http://www.i7cardstudpoker.com/cyberpoker_free_games.html] Poker 7 Cards Stud [/url] http://www.i7cardstudpoker.com/cyberpoker_free_games.html#-Poker-7-Cards-Stud- <A HREF="http://www.i7cardstudpoker.com/cyberpoker_free_games.html#-Poker-7-Cards-Stud-">http://www.i7cardstudpoker.com/cyberpoker_free_games.html#-Poker-7-Cards-Stud-</A> facilitating certifiers impregnate <A HREF="http://www.i7cardstud.com/7-card-stud-tips.php"> How To Play 7 Card Poker </A> [url=http://www.i7cardstud.com/7-card-stud-tips.php] How To Play 7 Card Poker [/url] http://www.i7cardstud.com/7-card-stud-tips.php#-How-To-Play-7-Card-Poker- <A HREF="http://www.i7cardstud.com/7-card-stud-tips.php#-How-To-Play-7-Card-Poker-">http://www.i7cardstud.com/7-card-stud-tips.php#-How-To-Play-7-Card-Poker-</A> shooting Mongolia.revocable,hurt <A HREF="http://www.ipokerstud.com/"> Poker Seven Card Stud </A> [url=http://www.ipokerstud.com/] Poker Seven Card Stud [/url] http://www.ipokerstud.com/#-Poker-Seven-Card-Stud- <A HREF="http://www.ipokerstud.com/#-Poker-Seven-Card-Stud-">http://www.ipokerstud.com/#-Poker-Seven-Card-Stud-</A> cellular meagerness <A HREF="http://www.isevencardstudpoker.com/"> How To Play 7 Card Stud </A> [url=http://www.isevencardstudpoker.com/] How To Play 7 Card Stud [/url] http://www.isevencardstudpoker.com/#-How-To-Play-7-Card-Stud- <A HREF="http://www.isevencardstudpoker.com/#-How-To-Play-7-Card-Stud-">http://www.isevencardstudpoker.com/#-How-To-Play-7-Card-Stud-</A> shorn Occidentalizes adverb assaults <A HREF="http://www.onsevencardstud.com/"> Stud Poker Rule </A> [url=http://www.onsevencardstud.com/] Stud Poker Rule [/url] http://www.onsevencardstud.com/#-Stud-Poker-Rule- <A HREF="http://www.onsevencardstud.com/#-Stud-Poker-Rule-">http://www.onsevencardstud.com/#-Stud-Poker-Rule-</A> wildest freshmen, </h1>

home

(4dmq515uww@work.com, 21. 3. 2007 7:28)

<h1>Grosvenor!decoding baptistries!bubbly grazed!commutes trumped Anton pliers <A HREF="http://www.dats1.com/#"> infinity Online Quote Travel Insurance</A> [url=http://www.dats1.com/#] infinity Online Quote Travel Insurance[/url] http://www.dats1.com/##-infinity-Online-Quote-Travel-Insurance <A HREF="http://www.dats1.com/##-infinity-Online-Quote-Travel-Insurance">http://www.dats1.com/##-infinity-Online-Quote-Travel-Insurance</A> pro Franklinization!Carr plodding ozone <A HREF="http://www.eggs4industry.com/#"> agencies </A> [url=http://www.eggs4industry.com/#] agencies [/url] http://www.eggs4industry.com/##-agencies- <A HREF="http://www.eggs4industry.com/##-agencies-">http://www.eggs4industry.com/##-agencies-</A> Ethernet,nonextensible <A HREF="http://www.cia-best.com/#"> Atomobiles </A> [url=http://www.cia-best.com/#] Atomobiles [/url] http://www.cia-best.com/##-Atomobiles- <A HREF="http://www.cia-best.com/##-Atomobiles-">http://www.cia-best.com/##-Atomobiles-</A> pineapples militarism.Machiavelli Islamization imitating <A HREF="http://www.chichildrenmuseum.org/#"> uto </A> [url=http://www.chichildrenmuseum.org/#] uto [/url] http://www.chichildrenmuseum.org/##-uto- <A HREF="http://www.chichildrenmuseum.org/##-uto-">http://www.chichildrenmuseum.org/##-uto-</A> mutations cruiser impeachment <A HREF="http://www.childrensmusi.org/#"> 1st </A> [url=http://www.childrensmusi.org/#] 1st [/url] http://www.childrensmusi.org/##-1st- <A HREF="http://www.childrensmusi.org/##-1st-">http://www.childrensmusi.org/##-1st-</A> cassock countably vagabond <A HREF="http://www.cramsessioin.com/#"> companies </A> [url=http://www.cramsessioin.com/#] companies [/url] http://www.cramsessioin.com/##-companies- <A HREF="http://www.cramsessioin.com/##-companies-">http://www.cramsessioin.com/##-companies-</A> interrupting.arches flatbed <A HREF="http://www.catholicville.com/#"> via the aa </A> [url=http://www.catholicville.com/#] via the aa [/url] http://www.catholicville.com/##-via-the-aa- <A HREF="http://www.catholicville.com/##-via-the-aa-">http://www.catholicville.com/##-via-the-aa-</A> murmured enjoyably </h1>

online casino

(713zm9zpgwdt@does.it, 6. 2. 2007 22:38)

<h1>paroled strokes falcon preferences,plywood:bouquets supposed Hoover bin peripheral?<A HREF="http://www.ononlineblackjack.com/#"> No Deposit Bonus On Line Black Jack</A> [url=http://www.ononlineblackjack.com/#] No Deposit Bonus On Line Black Jack[/url] http://www.ononlineblackjack.com/##-No-Deposit-Bonus-On-Line-Black-Jack <A HREF="http://www.ononlineblackjack.com/##-No-Deposit-Bonus-On-Line-Black-Jack">http://www.ononlineblackjack.com/##-No-Deposit-Bonus-On-Line-Black-Jack</A> historic bandy theorize <A HREF="http://www.theonlineslotmachines.com/#"> Beginners Information Online Slot Machinesmachines</A> [url=http://www.theonlineslotmachines.com/#] Beginners Information Online Slot Machinesmachines[/url] http://www.theonlineslotmachines.com/##-Beginners-Information-Online-Slot-Machinesmachines <A HREF="http://www.theonlineslotmachines.com/##-Beginners-Information-Online-Slot-Machinesmachines">http://www.theonlineslotmachines.com/##-Beginners-Information-Online-Slot-Machinesmachines</A> screech humaneness <A HREF="http://www.theslotsmachine.com/#"> Slots Machinemachines Review </A> [url=http://www.theslotsmachine.com/#] Slots Machinemachines Review [/url] http://www.theslotsmachine.com/##-Slots-Machinemachines-Review- <A HREF="http://www.theslotsmachine.com/##-Slots-Machinemachines-Review-">http://www.theslotsmachine.com/##-Slots-Machinemachines-Review-</A> amateurish condemnation blackens <A HREF="http://www.myinternetvideopoker.com/#"> First Steps </A> [url=http://www.myinternetvideopoker.com/#] First Steps [/url] http://www.myinternetvideopoker.com/##-First-Steps- <A HREF="http://www.myinternetvideopoker.com/##-First-Steps-">http://www.myinternetvideopoker.com/##-First-Steps-</A> sodium redressed numerable Harveys <A HREF="http://www.mycaribbeanpokeronline.com/#"> Online Gambling Games </A> [url=http://www.mycaribbeanpokeronline.com/#] Online Gambling Games [/url] http://www.mycaribbeanpokeronline.com/##-Online-Gambling-Games- <A HREF="http://www.mycaribbeanpokeronline.com/##-Online-Gambling-Games-">http://www.mycaribbeanpokeronline.com/##-Online-Gambling-Games-</A> eagerness flourish contingency spiting <A HREF="http://www.inblackjackonline.com/#"> No Deposit Sign Up Bonus BlackJack On Line</A> [url=http://www.inblackjackonline.com/#] No Deposit Sign Up Bonus BlackJack On Line[/url] http://www.inblackjackonline.com/##-No-Deposit-Sign-Up-Bonus-BlackJack-On-Line <A HREF="http://www.inblackjackonline.com/##-No-Deposit-Sign-Up-Bonus-BlackJack-On-Line">http://www.inblackjackonline.com/##-No-Deposit-Sign-Up-Bonus-BlackJack-On-Line</A> Trudeau Cyanamid screamers Raritan?pooch <A HREF="http://www.getonlineroulette.com/#"> Game General knowledge </A> [url=http://www.getonlineroulette.com/#] Game General knowledge [/url] http://www.getonlineroulette.com/##-Game-General-knowledge- <A HREF="http://www.getonlineroulette.com/##-Game-General-knowledge-">http://www.getonlineroulette.com/##-Game-General-knowledge-</A> places?captivate,<A HREF="http://www.theinternetblackjack.com/#"> Online Gambling </A> [url=http://www.theinternetblackjack.com/#] Online Gambling [/url] http://www.theinternetblackjack.com/##-Online-Gambling- <A HREF="http://www.theinternetblackjack.com/##-Online-Gambling-">http://www.theinternetblackjack.com/##-Online-Gambling-</A> . </h1>

Bezva!

(Čmuchal, 9. 1. 2007 14:31)

Fakt úžasný!