Jdi na obsah Jdi na menu
 


Všechny postavy

20. 7. 2006

Všechny postavy

Abbottová, Hannah - Studentka mrzimoru v Harryho ročníku.
Ackerly, Stewart - Student Havraspáru.
Agrippa - Čarodějka na kartě u čokoládových žabek.
Alberic - Čaroděj na kartě u čokoládových žabek.
Aragog - Obrovský mluvící pavouk rodu akromantule, který nyní žije se svým početným potomstvem uprostřed Zapovězeného lesa. Do Bradavic se dostal díky Hagridovi, který ho ještě jako student choval tajně ve školním přístěnku. V té době došlo k otevření Tajemné komnaty a Aragog byl označen jako původce zla, které tehdy školu obcházelo. Hagrid mu ale pomohl utéct, sehnal mu družku a čas od času ho v lese stále navštěvuje. Pro jiné lidi je ovšem Aragog smrtelně nebezpečný.

Bagman(Pytloun), Ludo - Bývalý odrážeč mužstva Wimbourne wasps, komentoval Světový famfrpálový pohár. Utratil veškeré peníze na sázkách a nebyl schopen splatit své dluhy.
Bagman(Pytloun), Otto - Bratr Luda.
Bagshotová, Batylda - Autorka ,'Dějin čar a kouzel'.
Bane - Černovlasý kentaur s černou srstí žijící v Zapovězeném lese poblíž Bradavické školy.
Bellová, Katie - Studentka Nebelvíru a střelkyně ve školním famfrpálovém týmu. Chodí do stejného ročníku jako Fred a George, to je o dva roky výš než Harry.
Binns, profesor - Učitel Dějin čar a kouzel. Jediný učitel, který je duch. Ve svém pokročilém stáří jednou usnul před krbem ve sborovně, a když příštího dne ráno vstal a šel na hodinu, své tělo tam nechal. Téměř ani nepostřehl, že je mrtvý. Jeho předmět, dějiny čar a kouzel, je nejnudnějším předmětem ve škole vůbec.
Black, Sirius - Viz. Sirius Black.
Bletchley, ? - Zmijolezský brankář.
Bonesová, Susan - Studentka mrzimoru.
Bonesovi - Kouzelnická rodina zabita Voldemortem.
Boot, Terry - Student Havraspáru v Harryho ročníku.
Borgin - Přihrblý muž s napomádovanými vlasy, majitel krámku s velmi podivnými a částečně nezákonnými předměty na Obrtlé ulici.
Bott, Bertie - Vynálezce Bertíkových lentilek tisíckrát jinak.
Branstonová, Eleanor - Studentka Mrzimoru.
Bryce, Frank - Raddleův zahradník, zavražděn Voldemortem.
Brocklehurstová, Mandy - Studentka Havraspáru v Harryho ročníku.
Brownová, Levandule(Lavender) - Studentka Nebelvíru v Harryho ročníku.
Brumbál, Albus - Viz. Albus Brumbál.
Buclatá dáma - Obtloustlá paní, vyobrazená na jedné z podobizen v bradavické škole. Obraz ukrývá tajný vchod do společenské místnosti Nebelvíru a každý, kdo chce projít dovnitř, musí znát aktuální heslo. Všechny obrazy ve světě kouzelníků jsou pohyblivé, proto Buclatá dáma konverzuje se studenty nebo někdy zcela opouští svůj rám a navštěvuje přítelkyně na jiných obrazech.
Bulstrodeová, Millicent - Studentka Zmijozelu v Harryho ročníku. Má mohutnou postavu, tvrdé rysy v obličeji, zarputilý výraz a bojovně vystrčenou bradu. Ve druhém ročníku pravděpodobně vlastnila kočku.

Cauldwell, Owen - Student Mrzimoru.
Changová, Cho - Chytačka Havraspáru.
Cliodna - Charakter na kartě u čokoládových žabek.
Crabbe, Vincent (Jamie Waylett) - Jeden z nohsledů Draca Malfoye. Je vysoký, ramenatý, má dlouhé gorilí paže a nosí sestřih podle kastrolu. Vyhlíží velice zákeřně, je ovšem také dosti hloupý. Jeho otec je smrtijed.
Creevey, Colin (Hugh Mitchell) - Harryho obdivovatel. Byl proměněn v kámen při otevření Tajemné komnaty.
Creevey, Dennis - Colinův mladší bratr.
Crockfordová, Doris - Čarodějka, se kterou se Harry setkal v Děravém kotli. Několikrát si přišla potřást mu rukou.
Crouch(Skrk), Bartemius - zesnulá hlava Mezinárodní organizace kouzelníků.
Crouch(Skrk), Bartemius Jr. - Mučil pana a paní Longbottomovi, utekl z Azkabanu jen aby v zápětí omráčil a poté zosobnil Alastora Moodyho celý minulý školní rok a zabil svého otce.
Cvak, Emeric - Autor knihy 'Úvod do přeměňování'.

Červíček - Přezdívka Petra Pettigrewa, užívaná hlavně během jeho studia v Bradavicích. Byl pod tímto jménem znám nejspíš pouze svým přátelům, kteří věděli, že se stal zvěromágem, proměňujícím se v krysu.

Delaney Podmore, sir Patrick - Vedoucí honu bezhlavých, kterého se Skoro Bezhlavý Nick nemohl zúčastnit. Mohutný a bodrý duch, nosící svou hlavu povětšinou v podpaží. Je přítelem Skoro bezhlavého Nicka.
Dennis - Člen Dudleyho party hromotluků.
Dobbsová, Emma - Bradavická studentka.
Dobby - Domácí skřítek, dříve sloužící pro rodinu Malfoyových, velký obdivovatel Harryho Pottera. Několikrát se snažil Harryho ochránit před nebezpečím, díky čemuž mu přivodil mnoho problémů a málem ho i připravil o život. Poté, co mu Harry pomohl získat svobodu, začal být Dobby považován ostatními skřítky za podivína, protože nejenže si nesháněl novou rodinu, u které by sloužil, ale dokonce se nechal zaměstnat za plat v bradavické kuchyni. Dobby má pronikavý hlásek, obrovské zelené oči a dlouhý, špičatý nos. Dříve nosil místo oblečení starý povlak na polštář, od té památné chvíle, kdy získal svobodu, si ale libuje v pestrých ponožkách a nosí, pokud možno, na každé noze jinou.
Dursley, Dudley (Harry Melling ) - Harryho obtloustlý bratranec. Podlý, rozmazlený, zlý, líný a nakolik mu to dovoluje jeho hloupost, také vypočítavý. Díky jeho vlivu neměl Harry na základní škole vůbec žádné kamarády. Dudley Harryho odmalička utiskuje, ale od té doby, co mu bradavický hajný Hagrid přičaroval prasečí ocásek, má ze svého bratrance strach. Mladý Dursley je, mírně řečeno, velmi tlustý. Školní lékařka mu dokonce musela předepsat tvrdou dietu, což těžce nesl nejen on, ale i jeho maminka Petunie. Její Dudánek je přece akorát urostlý, statný mladík – celý tatínek! Od svých jedenácti let navštěvuje Dudley střední školu ve Smeltings.
Dursley, Vernon (Richard Griffiths) - Strýc Harryho Pottera. Je to vysoký, tělnatý muž, který nemá skoro žádný krk, zato má velice mohutný černý knír. Je ředitelem firmy na výrobu vrtaček (Grunnings) a sní o tom, že jednoho dne uzavře opravdu velký a výhodný obchod, který mu přinese bohatství a prestiž. O svou rodinu se stará dobře, je však příliš mírný na svého rozmazleného syna Dudleyho, kterému nechá všechno projít. Naopak Harrymu nemůže odpustit jeho kouzelnický původ a čarodějné schopnosti, chová se k němu přehnaně přísně a nespravedlivě a v těch krátkých obdobích, kdy je jeho synovec doma, se mu snaží zamezit přístup k jeho školním potřebám a omezit co nejvíce volnost jeho pohybu.
Dursleyová, Petunie (Fiona Shaw) - Teta Harryho Pottera. Je to vysoká, hubená blondýna s kobylím obličejem a dlouhým krkem, který celé hodiny natahuje přes plot a slídí, co se děje u sousedů. Petunie nekriticky zbožňuje svého syna Dudleyho, avšak Harryho komanduje nebo jednoduše přehlíží. Nikdy se nesmířila s tím, že její sestra Lily (Harryho matka) byla čarodějka a provdala se "za toho budižkničemu Pottera". Slovo kouzlo je v Petuniině domácnosti přísně zakázáno.
Dvanácterák - Přezdívka Jamese Pottera, kterou používal mezi svými přáteli v době, kdy společně studovali v Bradavicích. Vychází z podoby jelena, kterou na sebe bral, když se jako zvěromág přeměňoval.

Emeric Zlý - Plete se studentům s Emerikem Podivným při hodinách Dějin Čar a kouzel.
Errol - Stará (bez nadsázky nutno přiznat že přestárlá) sova rodiny Weasleyových.

Fawkes - Pták fénix, domácí mazlíček profesora Brumbála. Velmi pomohl Harrymu Potterovi v boji proti baziliškovi v Tajemné komnatě. Tento pták ztratil během života ze svého ocasu jen dvě pera a obě byla použita jako magické jádro kouzelných hůlek. Jedno má v té své Harry Potter, druhé sám lord Voldemort.
Figgová, paní - Podle mínění Harryho Pottera je to potřeštěná stará dáma, která bydlí dvě ulice od Dursleyových. Miluje kočky a v jejím domě to páchne zelím. Každý rok v den Dudleyho narozenin si brala Harryho na hlídání. Je také Moták.
Filch, Argus (David Bradley) - Bradavický školník. Neupravený, zatrpklý a věčně špatně naladěný starší muž s obzvlášť negativním vztahem ke všem studentům. Spolu se svou kočkou paní Norrisovou s oblibou slídí po chodbách a snaží se žáky nachytat při nějakých skutečných nebo domnělých nepravostech a přestupcích, za což je jimi všemi svorně nenáviděn. Zná většinu zkratek a tajných chodeb hradu. Ve své pracovně vede podrobnou kartotéku všech přestupků a jejich pachatelů od začátku svého školnického úřadu. Je zastáncem přísných tělesných trestů, které se však k jeho nelibosti v Bradavicích již několik desetiletí nepraktikují. Filch je moták (což je pravděpodobně důvod jeho vztahu ke studentům) a svůj handicap se snaží zmírnit odebíráním Rychločar.
Finch-Fletchley, Justin (Edward Randell) - Kudrnatý chlapec z Mrzimoru ve stejném ročníku jako Harry Potter. Je z mudlovské rodiny a původně měl studovat na mudlovské škole v Etonu. Ve druhém ročníku byl jednou z obětí záhadného monstra z Tajemné komnaty.
Finnigan, Seamus (Devon Muray) - Spolužák a kamarád Harryho Pottera, pochází z Irska. Jeho matka je čarodějka a otec je mudla. Seamus je živý, veselý chlapec s pískově žlutými vlasy a velký fanoušek famfrpálu. Jeho největším přítelem v Bradavicích je Dean Thomas.
Firenze - Mladý, plavý, modrooký kentaur, žijící v Zapovězeném lese. Nesdílí názor ostatních kentaurů, totiž že by se neměli vměšovat do záležitostí lidí, zachránil Harryho před Voldemortem a pomohl mu uvědomit si, že je to právě Temný pán, kdo chce ukrást Kámen mudrců. V 5.díle se stává profesorem Věštění.
Flamel, Nicolas - Známý alchymista a milovník opery, zatím poslední známý tvůrce Kamene mudrců, díky kterému se dožil více než 660 let. Před svou smrtí v roce 1992 žil v Devonu se svou manželkou Perenellou. Přátelil se s Albusem Brumbálem. Viz. Nicolas Flamel.
Flamelová, Perenella - Manželka alchymisty Nicolase Flamela, zemřela ve věku asi 660 let.
Fletcher, Mundungus - Při domovní prohlídce se pokusil uřknout Artura Weasleyho, zatímco se nedíval.
Flint, Marcus - Student Zmijozelu, o čtyři ročníky výš než Harry Potter. Býval kapitánem zmijozelského famfrpálového mužstva, které se v té době vyznačovalo surovostí a nečistou hrou spíše. Podle Harryho názoru Marcus vypadal, jako by měl v sobě trochu trollí krve.

Grangerová, Hermiona Jane (Emma Watson) - Viz. Hermiona Grangerová.
Grangerovi - Rodiče Hermiony Grangerové. Jsou mudlové a oba pracují jako zubaři. Vše nasvědčuje tomu, že existenci kouzelnického světa a místo své dcery v něm přijali celkem dobře, zastávají však názor, že běžné problémy je lepší řešit mudlovským způsobem. Nechtěli například, aby si Hermiona nechala kouzlem zmenšit přední zuby, raději by ji viděli v rovnátkách. Přinejmenším jednou s ní navštívili Gringottovu banku v Příčné ulici, aby vyměnili mudlovské peníze za kouzelnické, a dopisy nebo sladkosti (samozřejmě jen ty, co jsou zdravé pro zuby) jí bez problémů posílají soví poštou. Není známo, co říkají o své dceři a její škole svým přátelům a příbuzným.
Gregorovič - Výrobce kouzelnických hůlek, mimo jiné i hůlky Viktora Kruma.
Grindelwald - Jistý zlý černokněžník, nad kterým v roce 1945 slavně zvítězil Albus Brumbál.
Griphook - Skřet pracující pro Gringottovy. Provázel Harryho a Hagrida podzemními prostorami banky při jejich návštěvě 31.července 1991.
Goyle, Gregory (Joshua Herdmann) - Žák Zmijozelu a jedna z "goril" Draca Malfoye. Je mohutný a nepříliš inteligentní, má zapadlé oči a na hlavě nízký porost tuhých chlupů sahajících až do čela. Jeho otec patří ke smrtijedům.
Gudgeonová, Gladys - Velká obdivovatelka Zlatoslava Lockharta.

Hagrid, Rubeus (Robbie Coltrane) - Viz. Rubeus Hagrid.
Hedvika - Sova sněžná, kterou dostal Harry od Hagrida jako dárek k 11. narozeninám.
Helga z Mrzimoru - Ve své době, někdy před začátkem 2. tisíciletí, byla jednou z největších čarodějek. Je spoluzakladatelkou Bradavic, kde je podle ní pojmenována kolej.
Hengist Zálesák - Charakter na kartě u Čokoládových žabek.
Hermes - Poštovní sova Percyho Weasleyho.
Higgs, Terrence - Bývalý chytač Zmijolezského famfrpálového družstva.
Hoochová, Madam - Učitelka létání v Bradavicích, soudcuje také většinu školních famfrpálových utkání. Je to rázná čarodějka s krátkými šedými vlasy a žlutýma jestřábíma očima.
Hopkirková, Mafalda - Odbor nepovoleného používání kouzel na ministerstvu kouzel, poslala Harrymu varování potom, co Dobby použil levitační kouzlo.
Hornbyová, Olivie - Studentka Bradavic v době, kdy školu navštěvovala také Ufňukaná Uršula.
Humberto, Velký - Postava ze show, kterou Dudley ke své velké lítosti propásl, když společně s Harrym a Dursleyovými opustil dům, po tom, co Harry začal dostávat dopisy z Bradavic.

Chloupek - Obrovský, agresivní tříhlavý pes, který původně patřil Hagridovi. Ve školním roce 1991/92 hlídal v Bradavicích zakázanou chodbu ve třetím patře. Jediné, co ho dokázalo uklidnit a uspat, byla hudba a zpěv.

Jestřábová, Miranda - Autorka knihy 'Příručka kouzelných slov a zaklínadel'.
Johnsonová, Angelina - Střelkyně nebelvírského famfrpálového týmu, pohledná dívka tmavé pleti ze stejného ročníku jako Fred a George Weasleyovi.
Jordan, Lee (Luke Youngbllod) - Žák nebelvírské koleje o dva ročníky výš než Harry Potter. Nejlepší kamarád dvojčat Weasleyových a jejich kumpán při všech akcích. Díky své výřečnosti oficiálně komentuje všechna školní famfrpálová utkání.

Klofan - Hipogryf, kterého předváděl Hagrid bradavickým studentům v rámci péče o kouzelné tvory. Naneštěstí při jedné hodině poranil Draca Malfoye a způsobil mu tržnou ránu na paži. Přestože ke zranění došlo Malfoyovou vinou, Komise pro likvidaci nebezpečných zvířat shledala Klofana nebezpečným a odsoudila ho k smrti. Harrymu a Hermioně se podařilo v poslední chvíli popravě zabránit a s Klofanovou pomocí zachránit i druhý nespravedlivě odsouzený život.
Kopál, Dedalus - Postarší, drobný čaroděj, který v den Voldemortova zmizení vykouzlil nad Anglií déšť meteorů. Dvakrát se setkal s Harry Potterem - jednou se mu uklonil v obchodě, později se mu představil v Děravém kotli.
Kratiknot, profesor (Warwick Davis) - Maličký hubený kouzelník z řad profesorů v bradavické škole, často si dává pod nohy stoh knih, aby dobře viděl na žáky. V mládí prý býval přeborníkem v kouzelnických soubojích, nyní je ředitelem Havraspáru. Jeho předmětem jsou kouzelné formule.
Krum, Viktor - Chytač národního bulharského famfrpálového týmu.
Krvavý baron - Duch zmijozelské koleje. Má prázdný, vytřeštěný pohled, vpadlé tváře a oděv potřísněný stříbrnou krví. Je jediný, před kým má respekt strašidlo Protiva.
Křivonožka - Rezavý kocour s nohami dělajícími čest jeho jménu a ocasem jako štětka na vymývání lahví. Hermiona si ho koupila v Příčné ulici v srpnu 1993. Křivonožkovy neustálé útoky na Ronovu Prašivku vedly k nejedné roztržce mezi oběma přáteli.

Lockhart, Zlatoslav - Bývalý učitel obrany proti černé magii v Bradavicích (1992/93), pohledný, báječný a neohrožený bojovník proti temným silám, nositel Merlinova řádu a proslavený autor mnoha knih, popisujících jeho vlastní úspěchy. Jeho zlaté, vlnité vlasy a bělostný chrup mu zajistily nejen oblibu u žen a dívek všeho věku, ale dokonce i pětinásobné vítězství v soutěži o nejkouzelnější úsměv Týdeníku čarodějek! Není divu, že s sebou všude nosí pořádný štos vlastních podepsaných fotografií, které nadšeně rozdává svým obdivovatelkám. Lockhart má rád hábity v pastelových barvách. Jeho nejoblíbenější je světle fialová, rád má ale i bledě modrou, která mu jde skvěle k očím. V době Lockhartova působení v Bradavicích se ukázalo, že jeho největším uměním je schopnost poutat na sebe pozornost, chvástat se a provádět paměťová kouzla, díky nimž si mohl přivlastnit cizí úspěchy, aniž by hrozilo, že na podvod někdo přijde. Koncem školního roku se díky vadné hůlce jedno z těchto kouzel obrátilo proti němu, následkem čehož ztratil paměť on sám.
Longbottom, Algie - Nevillův prastrýček. Ve snaze dostat z Nevilla nějaké čáry mu prováděl neuvěřitelné věci – například ho strčil z mola do vody nebo ho upustil z okna. Když byl Neville přijat do Bradavic, byl Algie tak štěstím bez sebe, že mu koupil za odměnu žabáka.
Longbottomová, Enid - Prateta Nevilla Longbottoma, manželka jeho prastrýce Algieho. Říká se, že Nevillovy čarodějné schopnosti byly odhaleny tehdy, když ho Algie nedopatřením upustil z okna, protože mu Enid nabídla sněhovou pusinku.
Longbottom, Frank - Nevillův otec. Byl mučen Bartemiem Skrkem Jr. a ztratil paměť.
Longbottom, Neville (Matthew Lewis) - Spolužák Harryho Pottera. Pochází ze staré kouzelnické rodiny, poznamenané tragédií z Temných časů, kdy byl u moci Voldemort. Proto také Nevilla vychovává jeho babička. Není právě talentovaným žákem, jeho rodina si dlouho myslela, že nemá dokonce vůbec žádné kouzelnické schopnosti. Neville je zakřiknutý a nesmělý, velmi zapomnětlivý a dost nemotorný. Jediným předmětem, ve kterém výrazně vyniká, je bylinkářství. Vlastní žabáka Trevora (kterého dostal od svého prastrýce jako odměnu za to, že byl přijat do Bradavic).
Lupin, Remus John - Viz. Remus Lupin.

MacDougal, Morag - Student ve stejném ročníku jako Harry Potter. Je v koleji Mrzimor nebo Havraspár.
MacMillian, Ernie - Student Mrzimoru ze stejného ročníku jako Harry Potter. Když bylo v Bradavicích několik studentů napadeno a proměněno v kámen, silně Harryho z těchto útoků podezíral.
Malfoy, Draco (Tom Felton) - Student Zmijozelu ve stejném ročníku jako Harry Potter - a taktéž jeho největší nepřítel z řad žáků. Pochází ze staré a bohaté kouzelnické rodiny, a tak zastává názor, že jsou některé rodiny lepší než jiné. Pohrdá obzvláště chudými kouzelníky a kouzelníky mudlovského původu. Draco je namyšlený a vypočítavý, chová se nadřazeně a povýšeně - v tom se velmi podobá svému otci Luciusovi Malfoyovi. Je dobrým žákem a dobrým letcem na koštěti, ve druhém ročníku působil jako chytač zmijozelského famfrpálového týmu. Draco má bledý, špičatý obličej a světlé vlasy, při mluvení znuděně protahuje slova. Téměř nikam nechodí bez své "ochranky" Crabbea a Goylea.
Malfoy, Lucius - Dracův otec. Smrtijed.
Malfoyová, Narcissa - Dracova matka. Sestřenice Siriuse Black.
Malkinová, Madam - Majitelka obchodu s oblečením.
Masonovi, pán a paní - Bohatý majitel stavební firmy a manželka, byly na večeři u Dursleyových o Harryho dvanáctých narozeninách.
Maxinová, Olympe - Poloobří ředitelka Beauxbatonské akademie.
McGonagallová, Minerva (Maggie Smith) - Viz. Minerva McGonagalová.
McKinnonovi - Rodina zabita Voldemortem.
Merlin - charakter na kartě u čokoládových žabek.
Mimsey-Porpington, Sir Nicholas de(Skoro bezhlavý Nick) - Duch nebelvírské koleje. Pět se let starý rytíř, přátelský, ale většinou posmutnělý nebo dotčený nějakou "křivdou". 31. října 1492 byl totiž nedokonale sťat a hlava mu stále drží na kousku kůže a šlach, kvůli čemuž mu v řadách duchů bývají odpírána některá práva ostatních bezhlavých. Nick má delší vlnité vlasy, nosí klobouk s pérem a hlavu mu přidržuje na krku mohutné okruží.
Moody, Alastor 'Pošuk' - Vysloužilý bystrozor, na němž je na první pohled patrné množství památek na jeho profesi - obličej má samou jizvu, kus nosu chybí úplně a kvůli dřevěné noze chodí o holi. Jeho pravé oko je umělé – čarodějné, jasně modré, pohybuje se nezávisle na tom zdravém a Moody díky němu vidí přes jakoukoli překážku, včetně Neviditelného pláště. Ve svém oboru patřil k těm nejlepším; velkou část Smrtijedů dostal do Azkabanu právě on. Poslední dobou je však proslulý spíše jako původce mnoha falešných poplachů a pozdvižení, způsobených jeho až přehnanou podezíravostí. Je přítelem Albuse Brumbála. Pro školní rok 1994/95 byl proto také povolán do Bradavic, aby učil Obranu proti černé magii, pro Moodyho to byl ale zatím nejhorší rok jeho života.
Moon - Student ve stejném ročníku jako Harry Potter.
Morgana - Charakter na kartě u čokoládových žabek.

Náměsíčník - Přezdívka Remuse Lupina z dob jeho studia v Bradavicích. Používal ji mezi svými nejbližšími přáteli, kteří věděli, že je vlkodlak.
Nebelvír, Godric - Jeden ze čtyř velkých čarodějů, kteří založili Bradavice. Byl odpůrcem myšlenky, že by čarodějné umění mělo být dopřáno pouze těm nadaným žákům, kteří pocházejí z kouzelnických rodin, a došlo kvůli tomu i k ostrému střetu mezi ním a Salazarem Zmijozelem. Godric Nebelvír také přišel na nápad vytvořit Moudrý klobouk, který by i po smrti zakladatelů školy rozděloval studenty do kolejí podle stejných kritérií jako oni.
Norrisová, Paní - Filchova kočka, jeho věrný nohsled a asi jediný tvor, kterého má opravdu rád. Je to šedavé, střapaté, vypelichané stvoření, potuluje se po Bradavicích, čenichá a svýma vyvalenýma očima sleduje, kde se co šustne. Ačkoli nejeví známky kouzelných schopností, zdá se, že svému majiteli nějakým způsobem donáší - kdykoli přistihne studenty při něčem podezřelém, je téměř jisté, že se v zápětí objeví i Filch.
Norbert - Norský ostrohřbetý drak. Vylíhl se z vejce, které vyhrál Hagrid v hospodě u Prasečí hlavy nad neznámým cizincem. Vzhledem k nátuře draků si ho ale nemohl ponechat, proto byl nakonec Norbertek tajně převezen do rumunské dračí rezervace k Charliemu Weasleyovi.
Nottová - Studentka ve stejném ročníku jako Harry Potter.

Ollivander, ? - Výrobce kouzelnických hůlek žijící v Londýně. Rodina vyrábí hůlky od roku 382 př. Kr. Vyrobil hůlku lorda Voldemorta, Harryho Pottera a dalších – pravděpodobně drtivé většiny studentů a absolventů Bradavic. Zda má absolutní monopol pro Británii není známo.

Papušík(Pašík) - Malá sovička poněkud ztřeštěné povahy, která na konci 3. ročníku nahradila v Ronově péči krysu Prašivku. Neobvyklé jméno jí dala Ronova sestra Ginny a pták od té doby na žádné jiné neslyší.
Parkinsonová, Pansy - Studentka Zmijozelu ve stejném ročníku jako Harry Potter, obdivovatelka Draca Malfoye. Nesympatická dívka s obličejem jako mopsl.
Patilová, Padma - Studentka Havraspáru ve stejném ročníku jako Harry Potter, dvojče Parvati Patilové. Je pohledná, původem z Indie.
Patilová, Parvati - Studentka Nebelvíru ve stejném ročníku jako Harry Potter. Je velice pohledná, podle jména původem z Indie. Kamarádí se s Levandulí Brownovou.
Pennifoldová, Daisy - Čarodějka, která v 18. století přišla s nápadem očarovat famfrpálový míč Camrál tak, aby se snášel k zemi jen pomalu, jako by klesal ke dnu ve vodě. Do té doby totiž Camrály nebyly nijak očarovány a bylo tedy nutné, aby se střelec vrhal za míčem střemhlav k zemi pokaždé, kdy ho někdo ve vzduchu minul. "Pennifoldského Camrálu" se užívá dodnes.
Perksová, Sally-Anne - Studentka ve stejném ročníku jako Harry Potter.
Pettigrew, Petr - Menší kouzelník s řídkými vlasy popelavé barvy a začínající pleší, nenahlášený zvěromág, který na sebe při proměně bere podobu krysy. Během svého studia v Bradavicích patřil k nejbližším přátelům Jamese Pottera, mezi nimiž byl známý pod přezdívkou Červíček. Petr byl spíše průměrným kouzelníkem a musel od svých nadanějších kamarádů přijímat veškerou možnou pomoc, aby jim stačil. Po studiích se stal tajným přívržencem lorda Voldemorta a zavinil smrt Jamese a Lily Potterových. Po svém zmizení byl dlouho považován za mrtvého, roku 1994 se však ukázalo, že svou smrt pouze předstíral, aby nebyl prozrazen, unikl trestu a jeho vina tak padla na nevinného. Bohužel se mu znovu podařilo uprchnout a pravdu o něm tak zná pouze několik málo lidí. V současné době je Voldemortovým sluhou.
Pinceová, Irma (Sally Mortemore) - Bradavická knihovnice, hubená a popudlivá čarodějka, která hýčká a oprašuje svoje knihy a dbá na to, aby je všichni vraceli nepoškozené a včas. Nejbděleji hlídá nebezpečné svazky v oddělení s omezeným přístupem.
Polkiss, Piers - Vychrtlý chlapec s krysí tváří, kamarád a kumpán Dudleyho Dursleye. Obvykle to byl on, kdo jiným držel ruce za zády, zatímco je Dudley tloukl.
Pomfreyová, Poppy (Gemma Jones) - Školní ošetřovatelka v Bradavicích. Je schopná čarodějka a bez problémů rychle vyléčí každé zranění kouzelného i normálního původu, nekompromisně dbá na to, aby byl na ošetřovně klid. Zdá se, že trpí na profesora Brumbála.
Popletal, Kornelius - Současný ministr kouzel, který leccos spacká, nemá příliš odvahu učinit zásadní rozhodnutí a často si nechává poradit od nesprávných lidí. Je to malý tělnatý čaroděj s rozcuchanými šedými vlasy a nejistým výrazem ve tváři. Oblečen bývá dosti svérázně; za zmínku stojí například kombinace proužkovaného obleku, zářivě červené kravaty, rudofialových špičatých bot a světlezelené buřinky.
Potter, Harry (Daniel Radcliffe) - Viz. Harry Potter.
Potter, James - Harryho otec, zabit Voldemortem.
Potterová, Lily - Harryho matka, zabita Voldemortem.
Prašivka - Stará krysa, která bývala domácím mazlíčkem Rona Weasleyho. Předtím už ji několik let vlastnil Ronův bratr Percy. Prašivka byla tlustá, celé dny prospala a neprojevovala se vůbec činorodě – ovšem až do doby, kdy z Azkabanu uprchl obávaný zločinec Black... .
Prewettovi - Rodina zabita Voldemortem.
Protiva - Bradavické strašidlo. V podobě malého šklebícího se mužíčka se vznáší po chodbách a učebnách školy, neustále vyvádí všemožné zlotřilosti, rozbíjí věci, dělá hluk, posmívá se žákům a škádlí učitele, správce i duchy. Jediný, kdo u něj vyvolává respekt, je Krvavý Baron, duch zmijozelské koleje.
Prýtová, profesorka (Miriam Margolyes) - Profesorka v Bradavicích a ředitelka Mrzimoru. Je to obtloustlá malá čarodějka s rozcuchanými vlasy, rázná, ale veselá a pracovitá osůbka. Vyučuje bylinkářství, její ruce a hábit jsou proto věčně umazané od hlíny.
Ptolemayos - Charakter na kartě u čokoládových žabek.
Pucey, Adrian - Student Zmijozelu, který ve školním roce 1991/92 působil jako střelec ve famfrpálovém týmu své koleje. Je starší než Harry Potter.

Quirrel, profesor - Bývalý učitel obrany proti černé magii v Bradavicích. Mladý čaroděj, který se jednou rozhodl vzít si rok studijního volna a odjet do Evropy nabýt nějaké praktické zkušenosti. Říkalo se, že zažil ošklivé setkání s upíry a ježibabami v Černém lese, protože od svého návratu se neustále lekal a silně zadrhával. Nosil nachový turban, který prý dostal darem od nějakého afrického vladaře, jeho žáci byli ale přesvědčeni, že ho má napěchovaný česnekem proti upírům. Před svou smrtí v roce 1992 byl Quirrell tajným stoupencem a služebníkem Lorda Voldemorta.

Raddle, Tom Rojvol (Christian Coulson) - Skutečné jméno lorda Voldemorta.
Raťafák - Pes tety Marge, který strádá pokud není Marge doma.
Ronan - Kentaur s rudými vlasy a vousy a lesklým kaštanovým tělem. Žije v Zapovězeném lese poblíž Bradavické školy.
Rowena z Havraspáru - Spoluzakladatelka školy v Bradavicích, podle které je pojmenována také jedna z jejích kolejí. Ve své době (asi před tisícem let) byla Rowena z Havraspáru jednou z největších čarodějek.

Scamander, Mlok - Autor knihy, 'Fantastická zvířat a kde je najít'.
Snape, Severus (Alan Rickman) - Viz. Severus Snape.
Spinnetová, Alice - Nebelvírská střelkyně a studentka.
Stopečka, Arsenius - Autor knihy, 'Kouzelnické odvary a lektvary'.

Ted - Mudlovský televizní reportér.
Tesák - Lovecký pes patřící Hagridovi. Svým divokým vzezřením a velikostí nahání hrůzu, ale ve skutečnosti je mírné, až bázlivé povahy.
Thomas, Dean (Alfie Enoch) - Spolužák Harryho Pottera, v Bradavicích se nejvíce kamarádí se Seamusem Finniganem. Umí hezky kreslit, díky svému mudlovskému původu zůstal i v Bradavicích větším příznivcem fotbalu než famfrpálu (fandí fotbalovému mužstvu West Ham), ačkoliv většina kouzelnických spolužáků nechápe, co může být zajímavého na hře s jediným míčem.
Tichošlápek - Přezdívka Siriuse Blacka, používaná především během jeho studia v Bradavicích. Je známá hlavně mezi jeho přáteli, vychází totiž z podoby, kterou na sebe začal brát poté, co se tajně stal zvěromágem; tou podobou je velký černý pes.
Tlustý mnich - Veselý, rozesmátý duch koleje Mrzimor. Ano, je tlustý a oblečený jako mnich, a kdyby nebyl duchem, jistě by měl červené tváře.
Tom - Barman v Děravém Kotli.
Trelawneyová, Sibylla - Učitelka jasnovidectví s velice silnými brýlemi. Každý rok někomu předpovídá smrt.
Trevor - Žába patřící Nevillu Longbottomovi. Nevyznačuje se ničím zvláštním kromě toho, že se svému majiteli neustále ztrácí. (Vzhledem k Nevillově zapomnětlivosti se dá těžko říci, na čí straně je vina.)
Trimble, Quentin - Autor knihy 'Černá magie - příručka sebeobrany'
Turpinová, Lisa - Studentka Havraspáru ve stejném ročníku jako Harry Potter.

Ufňukaná Uršula (Shirley Henderson) - Duch obtloustlé, brýlaté dívky, který straší na dívčích záchodcích v prvním patře bradavické školy. Uršula je velice přecitlivělá, neustále kvílí a přemýšlí o smrti, má ale slabost pro Harryho Pottera - dokonce mu nabídla, že kdyby náhodou zemřel, podělí se s ním o svou kabinku. Uršula zemřela někdy začátkem léta v roce 1953 následkem pohledu baziliška, který byl tehdy vypuštěn z Tajemné komnaty.
Uric Podivný - Je zaměňován s Emericem zlým při hodinách Dějin čar a kouzel

Vablatsky, Cassandra - Autorka knihy 'Odhalování věcí budoucích'.
Viridian, Vindict - Autor knihy 'Kletby a protikletby'.
Voldemort(Pán zla, Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit, Ty-víš-kdo) - Nejkrutější a nejobávanější černokněžník posledního století, jehož cílem je získat nesmrtelnost a tím také absolutní moc. V 70. letech 20. století prožíval první ze svých vzestupů, shromažďoval svoje stoupence a ty, kteří kladli odpor, mučil a zabíjel. Toto období bylo také obzvláště nebezpečnou dobou pro mudly, které lord Voldemort z principu nenávidí. Díky krutostem, které páchal, se brzy většina čarodějů začala bát i jen vyslovit jeho jméno. Osudným se mu stal 31. říjen 1981, kdy zavraždil Jamese a Lily Potterovy, nepodařilo se mu ale zabít jejich malého syna Harryho a zlá kletba se obrátila proti jemu samotnému. Tehdy přišel Voldemort o veškerou svou moc, o své tělo a téměř o všechnu životní energii. Stal se z něj duch, odsouzený k tomu, aby živořil kdesi v lesích a využíval k přežití těla jiných tvorů. Jeho touha po velikosti ale nezeslábla a během let k sobě připoutal mocichtivé jedince, které mohl ovládat a jejichž pomocí začal opět sílit. Tehdy se Voldemortovy cesty znovu začaly křížit s cestami Harryho Pottera. O jeho život začal usilovat dříve, než byl Harry na světě, a zjevně se o to stále snaží. Podařilo se mu již odstranit dvě překážky: pomocí černokněžnického rituálu si opatřil hmotné tělo a zlomil prastaré kouzlo, díky kterému se nemohl Harryho přímo dotknout. Za zmínku ovšem stojí, že Voldemortova i Harryho hůlka v sobě mají jádro ze stejného fénixe a nefungují proti sobě tak, jak by měly, což černokněžníkovi už jednou zkřížilo plány. Tak jako tak ale Voldemort opět povstal a čaroděje čekají obtížné časy. Lord Voldemort kdysi studoval v Bradavicích pod svým původním jménem Tom Raddle a říká se, že jediný, koho se opravdu bojí, je profesor Brumbál.
Výtrusová, Phyllida - Autorka knihy 'Tisíce kouzelnických bylin a hub'.

Waffling, Adalbert - Autor knihy 'Teorie Kouzelnického Umění'.
Wagga Wagga - Vlkodlak, kterého Zlatoslav Lockhart (údajně) přemohl a proměnil zpět do lidské podoby. O tomto hrdinském činu měli jeho bradavičtí studenti napsat báseň jako domácí úkol na hodinu Obrany proti černé magii.
Warbecková, Celestýna - Populární zpívající čarodějka.
Weasley, Arthur (Mark Williams) - Hlava rodiny Weasleyových. Pracuje na Ministerstvu kouzel na ne příliš dobře placeném místě v odboru zneužívání mudlovských výtvorů. On sám je mudly a jejich výtvory fascinován, zajímá ho, jak funguje jejich pošta, telefon, elektrické zásuvky... Kůlnu má plnou nejrůznějších věcí, které vždycky rozebere, k velké nelibosti své manželky je očaruje a zase složí dohromady (kdyby udělal prohlídku u sebe doma, musel by se okamžitě zatknout). Jistou dobu vlastnil létající tyrkysový Ford Anglia, který je ale nyní ztracen kdesi v Zapovězeném lese. Artur Weasley je hubený muž s postupující pleší v rezavých vlasech, je často unavený a přepracovaný. Je však stále dobrosrdečný a má na ministerstvu dost přátel, například Amose Diggoriho.
Weasley, Bill - Nejstarší z Weasleyovic dětí. Během pobytu v Bradavicích měl výborné studijní výsledky a byl také prefektem. Donedávna pracoval pro egyptskou pobočku Gringottovy banky jako lamač kleteb v pyramidách, nechal se ale přeložit na práci v kanceláři. Mohl se tak vrátit do Británie a pracovat pro Fénixův řád. Bill je vysoký a hubený a navzdory svému serióznímu povolání nosí dlouhé vlasy, naušnici v uchu a obléká se jako rockový hudebník.
Weasley, Charlie - Svého času byl v Bradavicích úspěšným chytačem Nebelvírského týmu; v roce 1985, kdy školu končil, získali nebelvírští Famfrpálový pohár naposledy a znovu se mohli radovat až za dlouhých devět let. Charlie měl dokonce možnost věnovat se famfrpálu profesionálně, raději si ale zvolil práci v dračí rezervaci v Rumunsku.
Weasley, Fred a George (James a Oliver Phelpsovi) - Dvojčata, která jsou si velmi podobná vzhledem i povahou. Ve škole v Bradavicích mají celkem dobré výsledky, známější jsou však svými lumpárnami, žertíky a schválnostmi, které provádějí celému svému okolí, vlastní sourozence nevyjímaje. Přesto jsou mezi studenty velmi oblíbení jako baviči i kamarádi. Spolu se svým přítelem Lee Jordanem neustále něco podnikají, ve škole a přilehlých pozemcích znají každý kout a každou tajnou chodbu snad ještě lépe než školník Filch, který s nimi léta vede marný boj. Právě v jeho kanceláři si z věcí zabavených studentům "vypůjčili" Pobertův plánek, který později věnovali Harrymu Potterovi. Fred a George působí také jako odrážeči v nebelvírském famfrpálovém družstvu a tento post je vzhledem k jejich aktivním povahám velice příhodný (Ron o nich prohlásil, že jsou sami jako dva živé Potlouky). Matka chlapcům často vytýká, že myslí jen na legrácky (ostatně kvůli nim dostala z Bradavic víc stížností než na všechny ostatní děti dohromady), místo aby se snažili a byli prefekty jako jejich starší bratr Percy. Po tom ale dvojčata vůbec netouží. Mají talent na výrobu nejrůznějších žertovných magických předmětů (falešné hůlky, Kanáří piškoty, karamely Jazyk jako jelito, Záškolácké zákusky), dokonce už v roce 1994 nabízeli svoje výrobky k prodeji pod hlavičkou Kratochvilné kouzelnické kejkle - a měli hodně objednávek. Školu nakonec opustili před ukončením sedmého ročníku (OVCE už jim prý k ničemu nejsou) a na Příčné ulici si otevřeli vlastní obchod se svým zábavním artiklem.
Weasley, Percy (Chris Rankin) - Velice ambiciózní a výborný student, který si potrpí na řád a dodržování pravidel a horlivě se ujímá přidělených úkolů a odpovědností. Díky tomu si už hodně vytrpěl od svých mladších sourozenců Freda a George, kteří ho považují za nemožného suchara. Na škole v Bradavicích působil jako prefekt (1991-93) a jako primus (1993-94), na což byl náležitě hrdý (denně si leštil prefektský odznak), od šestého ročníku měl známost s havraspárskou studentkou Penelopou Clearwaterovou. Po absolvování Bradavic (samozřejmě s vyznamenáním) získal místo na Ministerstvu kouzel v oddělení mezinárodní spolupráce, brzy povýšil až na asistenta ministra. Percy nosí brýle, je hubený a vysoký. Vlastní sovu Hermese.
Weasley, Ronald Bilius (Rupert Grint) - Viz. Ron Weasley.
Weasleyová, Ginny Molly (Bonnie Wright) - Nejmladší z Weasleyovic dětí, malá, hndědooká, citlivá, ale energická dívka. Má slabost pro Harryho Pottera a částečně i díky tomu sehrála významnou úlohu v událostech, ke kterým došlo ve školním roce 1992-93. (HP a Tajemná komnata) Ve čtvrtém ročníku (1995-96) hrála chytače za Nebelvír, ale v budoucnu by prý raději dávala góly.
Weasleyová, Molly (Julie Walters) - Přestože by to do této menší, buclaté ženušky nikdo neřekl, vládne své domácnosti a svým sedmi ratolestem pevnou rukou. Je velmi temperamentní a dokáže vypadat jako rozzuřený šavlozubý tygr, pokud některé z jejích dětí něco provede. Na druhou stranu je ale velmi laskavá a Harryho Pottera má ráda téměř jako vlastního. Při každé jeho návštěvě u nich doma mu podstrojuje a na každé vánoce mu uplete svetr stejně jako svým dětem.
Weasleyovi - Stará kouzelnická rodina, ze které pochází Harryho nejlepší kamarád Ron. Pro všechny její členy je typické, že jsou pihovatí, mají zrzavé vlasy a studovali (nebo studují) v Nebelvíru. Weasleyovi jsou velmi chudí a žijí v architektonicky poněkud svérázném domě, zvaném Doupě.
Whisp, Kennilworthy - Uznávaný famfrpálový odborník, autor četných děl pojednávajících o famfrpálu, z nichž nejznámější je Famfrpál v průběhu věků. Whisp žije v Nottinghamshiru a jakožto fanoušek týmu Wigtownských tuláků nechybí na žádném jejich utkání.
Wood, Oliver (Sean Biggerstaff) - Bradavický student a až do června 1995 brankář a kapitán nebelvírského famfrpálového týmu. Tento ramenatý mladík, o čtyři roky starší než Harry Potter, je opravdovým famfrpálovým nadšencem a úlohu kapitána bral velmi vážně. Pro své družstvo organizoval pro jistotu hned od začátku školního roku tréninky, které začínaly někdy ještě téměř za tmy, obzvláště se pak vyžíval ve vymýšlení složitých strategií, u jejichž výkladu většina jeho spoluhráčů usínala. Nakonec se mu ale splnil sen a těsně předtím, než školu absolvoval, se jeho týmu podařilo vyhrát vytoužený Famfrpálový pohár. Nyní hraje za Pudleymerské kanonýry.
Wright, Bowman - Specialista na čarodějné zpracování kovů, vynálezce Zlatonky. Žil ve 14. století v Godrikově dole v Británii.

Yvonne - Přítelkyně tety Petunie

Zabiniová, Blaise - Studentka Zmijozelu ve stejném ročníku jako Harry Potter.
Zmijozel, Salazar - Spoluzakladatel Školy čar a kouzel v Bradavicích, který byl ve své době jedním z největších světových čarodějů. Během práce ve škole začal prosazovat názor, že by on a jeho kolegové měli vyučovat pouze studenty čistě kouzelnického původu, protože ostatním se nedá věřit. Tak vznikaly rozepře, které vyvrcholily ve vážném střetu mezi Zmijozelem a Nebelvírem, a Zmijozel nakonec ze školy odešel. Salazar byl známý také zbudováním Tajemné komnaty a schopností mluvit hadí řečí, díky čemuž má jeho kolej dodnes hada ve znaku.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

http://www.slobodneunas.estranky.cz/

(maroši, 24. 1. 2007 20:37)

http://www.slobodneunas.estranky.cz/clanky/ostatne/video-

To je super

(Kačenka, 5. 11. 2006 18:14)

Je to fakt drsný kuju!!!!!!!!!!!!!!!§§